Wolfgang von Ditfurth

Generalleutnant

*07.8.1874, Minden, Vestfálsko
+20.5.1949, Lemmie, Hannover

Pour le Mérite (21.4.1918)

Leutnant (17.3.1894)
Oberleutnant (18.11.1905)
Hauptmann (22.3.1910)
Major (22.3.1915)
Oberstleutnant (01.11.1940)
Oberst (01.2.1941)
Generalmajor (01.4.1943)

7. Jäger-Battalion (17.3.1894 – 16.2.1901)
Armee-Reserve (16.2.1901 – 16.12.1902)
Garde-Schütze-Battalion (16.12.1902 – 01.10.1911)
Štáb X. Armee-Korps (01.10.1911 – 01.10.1913)
Velitel roty, 144. Infanterie-Regiment (01.10.1913 – 02.8.1914)
Operační náčelník, 33. Reserve-Division (02.8.1914 – 11.6.1916)
Operační náčelník, Garde-Reserve-Korps (11.6.1916 – 04.5.1917)
Operační náčelník, Armee-Höhere-Kommando 2 (04.5.1917 – 30.5.1918)
Náčelník štábu IX. Armee-Korps (30.5.1918 – 30.9.1918)
Náčelník štábu I. Reserve-Korps (30.9.1918 – 10.9.1919)
Penzionován (10.9.1919)
Velitel zajateckého táboru Stalag XI B (01.3.1940 – 16.7.1940)
Velitel zajateckých táborů, Francie (16.7.1940 – 25.7.1940)
Velitel zajateckých táborů Kreis XII, Bordeaux (25.7.1940 – 30.8.1940)
Velitel zajateckých táborů Kreis II, Laon (30.8.1940 – 15.9.1940)
Velitel zajateckých táborů Kreis F, Brusel (15.9.1940 – 13.12.1940)
Náčelník štábu Velitele německých jednotek v Dánsku (13.12.1940 – 18.2.1941)
Náčelník štábu Höhere-Kommando XXXVII (18.2.1941 – 15.2.1943)
Führer-Reserve OKH (15.2.1943 – 01.4.1943)
Penzionován (01.4.1943)

Leave a Comment