Wolfgang von Ditfurth

Generalleutnant

*28.2.1879, Berlín
+03.2.1946, Riga, Lotyšsko, SSSR

Leutnant (27.1.1900)
Oberleutnant (18.10.1909)
Hauptmann (01.10.1913)
Major (01.5.1922)
Oberstleutnant (01.2.1928)
Oberst (01.2.1931)
Generalmajor (01.9.1940)
Generalleutnant (01.10.1941)

Důstojnický čekatel, 2. Kaiser-Franz-Garde-Grenadier-Regiment (26.9.1898 – 01.10.1907)
2. Kaiser-Franz-Garde-Grenadier-Regiment (01.10.1907 – 22.3.1913)
Generální Štáb (22.3.1913 – 22.3.1914)
Štáb 115. Infanterie-Regiment (22.3.1914 – 02.8.1914)
Velitel roty, 115. Infanterie-Regiment (02.8.1914 – 28.9.1914)
Zraněn (28.9.1914 – 2.1915)
Velitel roty, 115. Infanterie-Regiment (2.1915 – 09.7.1915)
Štáb Armee-Höhere-Kommando 2 (09.7.1915 – 16.9.1915)
Štáb Armee-Höhere-Kommando 4 (16.9.1915 – 20.12.1915)
Styčný důstojník u Bulharské armádní administrativy (20.12.1915 – 18.2.1917)
Styčný důstojník u 1. bulharské armády (18.2.1917 – 13.2.1918)
11. Armee (13.2.1918 – 25.5.1918)
Armee-Gruppe Scholtz (25.5.1918 – 11.1.1919)
Štáb V. Armee-Korps (11.1.1919 – 8.1919)
Štáb VI. Armee-Korps (8.1919 – 01.10.1920)
Štáb 2. Kavallerie-Division (01.10.1920 – 01.10.1921)
Štáb Velitelství Breslau (01.10.1921 – 18.4.1922)
Velitel roty, 7. Infanterie-Regiment (18.4.1922 – 01.11.1923)
Velitel II. Battalion 8. Infanterie-Regiment (01.11.1923 – 01.10.1927)
Učitel Infanterie-Schule (01.10.1927 – 01.10.1929)
Štáb 9. Infanterie-Regiment (01.10.1929 – 01.2.1931)
Velitel Wach-Regiment Berlín (01.2.1931 – 31.3.1932)
Penzionován (31.3.1932)
Říšské ministerstvo obrany, poté Armee Höhere Kommando, 3. Abteilung (01.10.1934 – 31.3.1939)
Penzionován (31.3.1939)
Velitel Division 403, později 403. Sicherungs-Division (25.10.1939 – 15.5.1942)
Führer-Reserve (15.5.1942 – 31.7.1942)
Penzionován (31.7.1942)
Zajat Rusy, v sovětském zajetí (2.1945 – 03.2.1946)
Odsouzen vojenským tribunálem v Rize a pověšen (03.2.1946)

Leave a Comment