Wolfgang Bucher

Wolfgang Bucher
Generalmajor

*15.7.1898, Leipzig-Gohlis
+19.2.1944, Čerkassy, SSSR

Německý kříž ve stříbře (15.2.1943)
Německý kříž ve zlatě (23.2.1944)

Leutnant (8.3.1917)
Oberleutnant (31.7.1925)
Hauptmann (1.4.1933)
Major (1.8.1936)
Oberstleutnant (1.4.1939)
Oberst (1.10.1941)
Generalmajor (zpětně) (20.4.1944)

Důstojnický čekatel, velitel čety a roty 107. Infanterie-Regiment (25.2.1916 – 1.3.1919)
Adjutant I. Battalion 107. Infanterie-Regiment (1.3.1919 – 25.10.1919)
2. Grenz-Jäger-Regiment (25.10.1919 – 15.5.1920)
10. Infanterie-Regiment (1.10.1920 – 1.10.1930)
Štáb 4. Division (1.10.1930 – 1.10.1932)
7. Artillerie-Regiment (1.10.1932 – 1.10.1935)
Štáb Artillerie-Kommando V (1.10.1935 – 7.3.1936)
Štáb 25. Division (7.3.1936 – 1.10.1936)
Velitel roty 119. Infanterie-Regiment (1.10.1936 – 1.4.1937)
Operační náčelník 11. Division (1.4.1937 – 1.9.1939)
Operační náčelník I. Armee-Korps (1.9.1939 – 25.9.1940)
Höhere-Quarter-Meister 18. Armee (25.9.1940 – 1.3.1942)
Höhere-Quarter-Meister Armee-Gruppe Nord (1.3.1942 – 15.12.1943)
Velitel 417. Infanterie-Regiment (15.12.1943 – 19.2.1944)
Zabit v boji (19.2.1944)

Leave a Comment