Wilhelm Drogand

Generalleutnant

*09.12.1881, Graudenz
+31.7.1947, Tegernsee

Leutnant (22.3.1901)
Oberleutnant (16.6.1910)
Hauptmann (08.10.1914)
Major (01.2.1924)
Oberstleutnant (01.12.1928)
Oberst (01.4.1931)
Generalmajor (01.6.1939)
Generalleutnant (01.7.1941)

36. Fusilier-Regiment (22.3.1901 – 01.10.1906)
Adjutant I. Battalion 36. Fusilier-Regiment (01.10.1906 – 02.8.1914)
Adjutant 7. Reserve-Division (02.8.1914 – 27.8.1914)
Zraněn (27.8.1914 – 12.11.1914)
Ministerstvo války (12.11.1914 – 04.11.1916)
Velitel I. Battalion 36. Fusilier-Regiment (04.11.1916 – 21.12.1916)
Velitel I. Battalion 32. Reserve-Infanterie-Regiment (21.12.1916 – 22.1.1917)
Velitel 32. Reserve-Infanterie-Regiment (22.1.1917 – 09.2.1917)
Ministerstvo války (09.2.1917 – 15.12.1921)
Štáb II. Battalion 9. Infanterie-Regiment (15.12.1921 – 08.1.1923)
Velitel roty, 9. Infanterie-Regiment (08.1.1923 – 01.2.1924)
Velitelství Berlín a 9. Infanterie-Regiment (01.2.1924 – 01.8.1924)
Ministerstvo války (01.8.1924 – 01.2.1925)
Říšské ministerstvo obrany (01.2.1925 – 01.12.1928)
Velitel Ausbildung-Battalion 9. Infanterie-Regiment (01.12.1928 – 01.10.1930)
Velitel Truppe-Ausbildungs-Platz Altengrabow (01.10.1930 – 31.3.1932)
Penzionován (31.3.1932)
Velitel Reichswehr-Náborová kancelář Hamburg (01.10.1933 – 01.5.1935)
Ersatz-Inspektor Hamburg (01.5.1935 – 01.9.1935)
Říšské ministerstvo války (01.9.1935 – 01.10.1935)
Velitel Wehrkreis-Kommando II, Berlín (01.10.1935 – 04.4.1938)
Armee Höhere Kommando (OKW) (04.4.1938 – 20.12.1939)
Velitel Štáb D, OKW (20.12.1939 – 10.6.1940)
OKW (10.6.1940 – 01.5.1945)
V americkém zajetí (01.5.1945 – 31.7.1947)

Leave a Comment