Walther Düvert

Generalleutnant

*02.10.1893, Görlitz
+04.2.1972, Düsseldorf

Rytířský kříž (30.7.1941)

Leutnant (18.2.1913)
Oberleutnant (06.6.1916)
Hauptmann (01.2.1923)
Major (01.2.1932)
Oberstleutnant (01.8.1934)
Oberst (01.1.1937)
Generalmajor (01.1.1941)
Generalleutnant (01.1.1943)

Walther-Duvert

Důstojnický čekatel, 8. Artillerie-Regiment (16.9.1911 – 02.8.1914)
4. Batterie 8. Artillerie-Regiment (02.8.1914 – 25.9.1914)
Štáb 8. Artillerie-Regiment (25.9.1914 – 01.11.1915)
Adjutant 8. Artillerie-Regiment (01.11.1915 – 15.2.1917)
Adjutant Artillerie-Kommando 185 (15.2.1917 – 11.3.1917)
Velitel 4. Batterie 18. Artillerie-Regiment (11.3.1917 – 19.6.1918)
Adjutant Artillerie-Kommando 232 (19.6.1918 – 21.6.1919)
Dělostřelecká testovací komise (21.6.1919 – 25.2.1920)
16. Reichswehr-Artillerie-Regiment (25.2.1920 – 01.10.1921)
Štáb 3. Division (01.10.1921 – 01.4.1922)
3. Artillerie-Regiment (01.4.1922 – 27.8.1924)
Universita Berlín (27.8.1924 – 01.10.1924)
Říšské ministerstvo obrany (01.10.1924 – 01.10.1925)
Štáb 3. Division (01.10.1925 – 05.1.1926)
Štáb 2. Division (05.1.1926 – 01.10.1929)
Velitel baterie, 2. Artillerie-Regiment (01.10.1929 – 01.10.1932)
Štáb Gruppe-Kommando 1 (01.10.1932 – 01.9.1933)
Velitelství Berlín (01.9.1933 – 01.10.1933)
Operační náčelník, Administrativa Breslau (01.10.1933 – 01.10.1934)
Operační náčelník, Büro Kassel (01.10.1934 – 15.10.1935)
Operační náčelník, IX. Armee-Korps (15.10.1935 – 06.10.1936)
Štáb Akademie Wehrmacht (06.10.1936 – 12.10.1937)
Velitel 28. Artillerie-Regiment (12.10.1937 – 01.12.1938)
Náčelník štábu VI. Armee-Korps (01.12.1938 – 16.1.1941)
Führer-Reserve OKH (16.1.1941 – 17.2.1941)
Panzer Truppe Schule (17.2.1941 – 06.3.1941)
Štáb 4. Panzer-Division (06.3.1941 – 10.6.1941)
Führer-Reserve OKH (10.6.1941 – 14.6.1941)
Velitel 13. Panzer-Division (14.6.1941 – 25.2.1942)
Führer-Reserve OKH (25.2.1942 – 01.7.1942)
Velitel 20. Panzer-Division (01.7.1942 – 10.10.1942)
Führer-Reserve OKH (10.10.1942 – 05.4.1943)
OKH/ a Velitelství Ersatz-Armee (10.1.1943 – 07.5.1943)
OKH (05.4.1943 – 01.6.1943)
Velitel 265. Infanterie-Division (01.6.1943 – 28.7.1944)
Führer-Reserve OKH (28.7.1944 – 30.11.1944)
Penzionován (30.11.1944)

Leave a Comment