Walter Drobnig

Generalmajor

*22.7.1888, Anklam, Pomořany
+02.11.1957, Mnichov

Leutnant (18.8.1908)
Oberleutnant (28.11.1914)
Hauptmann (18.4.1916)
Polizei-Hauptmann (1920)
Polizei-Major
Polizei-Oberstleutnant
Oberst (01.10.1935)
Generalmajor (01.7.1941)

Důstojnický čekatel, 67. Feld-Artillerie-Regiment (05.3.1907 – 21.12.1914)
Adjutant 32. Infanterie-Brigade (21.12.1914 – 18.10.1915)
67. Feld-Artillerie-Regiment (18.10.1915 – 22.11.1915)
Ordonanční důstojník Štáb 8. Reserve-Division (22.11.1915 – 04.4.1917)
Štáb Inspektion 7 (04.4.1917 – 14.7.1917)
Armee-Höhere-Kommando 17. Armee (24.2.1918 – 13.6.1918)
Štáb I. Reserve-Korps (13.6.1918 – 14.9.1918)
Štáb Kommando z.b.V. 52 (14.9.1918 – 04.4.1919)
67. Feld-Artillerie-Regiment a Štáb XX. Armee-Korps (04.4.1919 – 31.1.1920)
Penzionován (31.1.1920)
Velitel Wehrkreis-Kommando Kreuzberg (01.10.1935 – 01.2.1936)
Velitel Wehrkreis-Kommando Waldenburg (01.2.1936 – 01.4.1939)
Štáb Ausbildung-Velitel Kiegnitz (01.4.1939 – 01.5.1939)
Ausbildung-Velitel Liegnitz (01.5.1939 – 26.8.1939)
Velitel 354. Infanterie-Regiment (26.8.1939 – 03.5.1941)
Velitel 708. Infanterie-Division (03.5.1941 – 01.3.1942)
Führer-Reserve (01.3.1942 – 01.4.1942)
Velitel Zajateckých táborů, Wehrkreis XIII (01.4.1942 – 30.6.1942)
Velitel Zajateckých táborů, Operační oblast III (30.6.1942 – 03.7.1942)
Velitel Zajateckých táborů Operační oblast IV (03.7.1942 – 10.6.1944)
Führer-Reserve (10.6.1944 – 26.7.1944)
Velitel Zajateckých táborů, Wehrkreis X (26.7.1944 – 08.9.1944)
Führer-Reserve OKH (08.9.1944 – 09.10.1944)
Velitelství Zajateckých táborů, Wehrkreis III (09.10.1944 – 30.11.1944)
Führer-Reserve OKH (30.11.1944 – 11.12.1944)
Wehrkreis II (11.12.1944 – 5.1945)
V zajetí (5.1945 – 1947)

Leave a Comment