Viktor von Drabich-Wächter

Generalleutnant

*18.8.1889, Strassburg, Alsasko
+02.8.1944, Le Mesnil, Normandiey, Francie

Leutnant (18.8.1911)
Oberleutnant (18.8.1915)
Hauptmann (20.9.1918)
Major (01.2.1932)
Oberstleutnant (01.10.1934)
Oberst (01.4.1937)
Generalmajor (01.8.1940)
Generalleutnant (01.8.1942)

Důstojnický čekatel, 7. Grenadier-Regiment (12.3.1910 – 22.8.1914)
Velitel roty, 7. Grenadier-Regiment (22.8.1914 – 10.10.1914)
Zraněn (10.10.1914 – 19.11.1914)
Ersatz-Battalion 7. Grenadier-Regiment (19.11.1914 – 22.12.1914)
7. Grenadier-Regiment (22.12.1914 – 30.12.1914)
Adjutant 7. Grenadier-Regiment (30.12.1914 – 19.12.1916)
Adjutant 18. Infanterie-Brigade (19.12.1916 – 31.8.1916)
Velitel roty, 7. Grenadier-Regiment (31.8.1916 – 15.6.1919)
Pruské ministerstvo války (15.6.1919 – 20.9.1919)
Velitel roty, 57. Reichswehr-Schütze-Regiment (20.9.1919 – 20.2.1920)
Velitel roty, 12. Infanterie-Regiment (20.2.1920 – 01.6.1920)
Adjutant 12. Infanterie-Regiment (01.6.1920 – 01.10.1920)
3. Infanterie-Regiment (01.10.1920 – 30.11.1920)
Štáb Ausbildung-Battalion 7. Infanterie-Regiment (30.11.1920 – 01.10.1921)
Štáb 7. Infanterie-Regiment (01.10.1921 – 13.1.1922)
Adjutant 7. Infanterie-Regiment (13.1.1922 – 01.2.1925)
Velitel roty, 8. Infanterie-Regiment (01.2.1925 – 01.2.1930)
Adjutant Infanterie-Kommmando II (01.2.1930 – 01.4.1933)
Říšské ministerstvo obrany (01.4.1933 – 01.4.1939)
Náčelník 7. Abteilung, Armee-Personnal-Büro, OKH (01.4.1939 – 01.10.1940)
Náčelník Büro-Gruppe P 1, Armee-Personnal-Büro, OKH (01.10.1940 – 01.10.1942)
Führer-Reserve (01.10.1942 – 01.6.1943)
Velitel 326. Infanterie-Division (01.6.1943 – 02.8.1944)
Zabit v boji u Le Mesnil, Normandie (02.8.1944)

Leave a Comment