Tropické uniformy Waffen SS

Duben 1941

První požadavek na tropické uniformy vznesly Waffen SS při bojích v Řecku. Krátce poté obdrželi Tropenhelme (armádní přilby), ale v malém počtu.

Podzim 1942

SS Division “Wiking” pronikla na Kavkaz v jižním Rusku. Někteří příslušníci nosili polní tropické uniformy Luftwaffe. Někteří nosili polní čepice Schiffchen ve světlé barvě. Insignie Luftwaffe nahradily odznaky SS.

Únor 1943

1) SS hodnostní prýmek ve tvaru V v světle hnědé barvě na černém podkladu je autorizován pro nošení na tropických uniformách Luftwaffe pro hodnosti Sturmmann až Rottenführer.
2) Je zakázáno používat límcové označení na tropických uniformách.

Září 1943

Byla standardizována tropická uniforma Waffen SS. Tropickou uniformu používala Sturmbrigade “Reichführer-SS” operující na Korsice. Uniformy byly ušity z ukořistěných italských látek. Uniformy byly ve světlých barvách a byly podobné italským “Sahariana” uniformám. Insignie byly omezeny na nárameníky, orlici SS na rukávu a v prýmek. Byl nošen též tropický klobouk SS, který byl podobný maskovacímu klobouku Waffen SS. Na klobouku byla nošena lebka a orlice. Úplná uniforma však nebyla nikdy vydávána.

1944-1945

Tropický klobouk SS používaly jednotky bojující v Itálii.

Leave a Comment