Theodor Busse

Theodor Busse
General der Infanterie

*15.12.1897, Frankfurt am Oder
+21.10.1986, Wallerstein / Kreis Donau-Ried / Bayern

RK: 12.3.1944, Generalleutnant, Chef des Generalstabes der Heeresgruppe Süd
DKiG: 24.5.1942
1939 Spange zum 1914 EK I
1939 Spange zum 1914 EK II
1914 EK I
1914 EK II
Verwundetenabzeichen, 1918 in Schwarz
Krimschild
Rytířský kříž Královského domu Hohenzollernů s meči: 29.7.1918
Velkokříž za zásluhy s hvězdami

Theodor Busse

Leutnant (13.2.1917)
Oberleutnant (31.7.1925)
Hauptmann (1.2.1933)
Major (1.4.1936)
Oberstleutnant (1.4.1939)
Oberst (1.8.1941)
Generalmajor (1.3.1943)
Generalleutnant (1.9.1943)
General der Infanterie (9.11.1944)

Důstojnický čekatel 12. Grenadier-Regiment (1.12.1915 – 6.9.1916)
Důstojnický kurz Döberitz (8.2.1916 – 12.5.1916)
396. Infanterie-Regiment (6.9.1916 – 25.3.1918)
289. Flug-Battalion (7.6.1917 – 13.6.1917)
MG kurz Olita (25.8.1917 – 27.9.1917)
Velitel roty 396. Infanterie-Regiment (25.3.1918 – 1.12.1918)
12. Grenadier-Regiment a Adjutant Velitelství Frankfurt am Oder (1.12.1918 – 1.8.1919)
54. Reichswehr-Grenadier-Regiment (1.8.1919 – 8.2.1920)
Štáb 10. Reichswehr-Grenadier-Regiment (8.2.1920 – 1.1.1921)
Velitel čety 2. Kompanie 8. Infanterie-Regiment (1.1.1921 – 2.2.1923)
Infanterie-Schule Mnichov (1.10.1921 – 5.8.1922)
Velitel čety 4. (MG) Kompanie 8. Infanterie-Regiment (2.2.1923 – 1.3.1925)
Velitel čety 7. Kompanie 8. Infanterie-Regiment (1.3.1925 – 1.10.1925)
Velitel čety 8. (MG) Kompanie 8. Infanterie-Regiment (1.10.1925 – 27.3.1928)
3. Pionier-Battalion (27.7.1925 – 15.8.1925 a 21.9.1925 – 13.11.1925)
MG kurz Döberitz (26.9.1927 – 15.10.1927)
Adjutant II. Battalion 8. Infanterie-Regiment (27.3.1928 – 1.6.1929)
7. Kompanie 8. Infanterie-Regiment (1.6.1929 – 1.10.1929)
4. Artillerie-Regiment (1.6.1929 – 30.9.1929)
10. Gebirgs-Regiment a Velitelství Berlína a Velitelský kurz u štábu 5. Division (1.10.1929 – 1.10.1932)
9. Infanterie-Regiment (1.10.1932 – 1.4.1933)
Expert Ministerstvo obrany, Vojenská kancelář, Úřad T1 (1.4.1933 – 1.7.1935)
Ředitel Gruppe 6. úřad Generální štáb (1.7.1935 – 6.10.1936)
Velitel roty 83. Infanterie-Regiment (6.10.1936 – 5.7.1937)
Operační náčelník, štáb 22. Infanterie Division (5.7.1937 – 1.3.1939)
Generální štáb, 4. úřad (1.3.1939 – 25.10.1940)
Operační náčelník 11. Armee (25.10.1940 – 9.11.1942)
Operační náčelník Armee-Gruppe Don, později Süd (9.11.1942 – 1.3.1943)
Náčelník štábu Armee-Gruppe Süd (1.3.1943 – 31.3.1944)
Náčelník štábu Armee-Gruppe Nord Ukraine (31.3.1944 – 15.7.1944)
Führer-Reserve OKH (15.7.1944 – 29.7.1944)
Velitel 121. Infanterie-Division (29.7.1944 – 1.9.1944)
Velitel I. Armee-Korps (1.9.1944 – 19.1.1945)
Velitel 9. Armee (19.1.1945 – 7.1945)
V zajetí (7.1945 – 12.12.1947)

Leave a Comment