Sigismund-Hellmuth Ritter und Edler von Dawans

Sigismund-Hellmuth Ritter und Edler von Dawans

Generalmajor

*23.9.1899, Erfurt
+11.6.1944, Caen, Francie

Německý kříž ve zlatě (26.8.1942)

Leutnant (19.12.1917)
Oberleutnant (01.2.1927)
Hauptmann (01.4.1934)
Major (01.6.1938)
Oberstleutnant (01.1.1940)
Oberst (01.3.1942)
Generalmajor (01.2.1944)

Důstojnický čekatel, Ersatz-Battalion 110. Infanterie-Regiment (29.3.1917 – 18.12.1917)
8. Kompanie 110. Infanterie-Regiment (18.12.1917 – 20.1.1918)
Ordonanční důstojník II. Battalion 110. Infanterie-Regiment (20.1.1918 – 07.5.1918)
Battalion-Adjutant, 110. Infanterie-Regiment (07.5.1918 – 25.10.1919)
Penzionován (01.11.1919)
Zařazen doa rmády, I. Battalion 14. Infanterie-Regiment (01.10.1924 – 01.4.1928)
Battalion-Adjutant, 14. Infanterie-Regiment (01.4.1928 – 07.1.1929)
III. Battalion 14. Infanterie-Regiment (07.1.1929 – 01.1.1930)
Štáb 5. Division (01.1.1930 – 01.10.1931)
Štáb 6. Division (01.10.1931 – 01.10.1933)
Válečná akademie (01.10.1933 – 01.5.1934)
Říšské ministerstvo obrany (01.5.1934 – 01.4.1935)
Generální Štáb (01.4.1935 – 01.8.1936)
Štáb IV. Battalion 13. Infanterie-Regiment (01.8.1936 – 06.10.1936)
Velitel roty, 111. Infanterie-Regiment (06.10.1936 – 12.10.1937)
Štáb I. Armee-Korps (12.10.1937 – 26.8.1939)
Štáb Grenz-Sektion-Kommando Nord (26.8.1939 – 23.10.1939)
Štáb 16. Armee (23.10.1939 – 28.12.1939)
Führer-Reserve OKH (28.12.1939 – 10.1.1940)
Operační náčelník, Štáb 19. Infanterie-Division (od 01.11.1940 19. Panzer-Division) (10.1.1940 – 26.12.1941)
Náčelník štábu XIII. Armee-Korps (26.12.1941 – 12.5.1942)
Führer-Reserve OKH (12.5.1942 – 01.6.1942)
Náčelník Štábu III. Armee-Korps (01.6.1942 – 15.2.1943)
Führer-Reserve OKH (15.2.1943 – 15.5.1943)
Náčelník Štábu 4. Armee (15.5.1943 – 15.10.1943)
Führer-Reserve OKH (15.10.1943 – 05.12.1943)
Náčelník Štábu Kommando Panzer-Truppe u Oberkommando West (05.12.1943 – 11.6.1944)
Zabit v boji u Caen, Normandie (11.6.1944)

Leave a Comment