Siegfried von Blanckensee

Siegfried von Blanckensee
Generalmajor

*11.9.1892, Zipkow, Stolp, Pomořany
+8.5.1945, Sedliště

Leutnant (19.6.1914)
Oberleutnant (21.2.1920)
Hauptmann (1.7.1934)
Major (1.9.1935)
Oberstleutnant (1.4.1938)
Oberst (1.4.1941)
Generalmajor (20.4.1945)

Důstojnický čekatel 5. Husarský-Regiment (11.3.1913 – 8.12.1914)
Důstojník 69. Infanterie-Brigade (16.11.1914 – 8.12.1914)
2. Kavallerie-Eskadra 5. Husarský-Regiment (8.12.1914 – 27.2.1915)
71. Infanterie-Brigade (13.12.1914 – 22.12.1914)
35. Infanterie-Division (22.12.1914 – 8.2.1915)
Velitel roty II. Battalion 128. Infanterie-Regiment (8.2.1915 – 27.2.1915)
35. Infanterie-Division (27.2.1915 – 28.6.1915)
1. Reserve-Husarský-Regiment (28.6.1915 – 27.1.1918)
Pozorovatel u Flug-Battalion Graudenz (14.4.1917 – 27.1.1918)
5. Husarský-Regiment (27.1.1918 – 4.5.1918)
Ersatz-Abteilung 36. Infanterie-Division (4.5.1918 – 8.9.1918)
Velitel roty 5. Grenadier-Regiment (8.9.1918 – 20.1.1919)
5. Husarský-Regiment (20.1.1919 – 21.2.1920)
Propuštěn z armády (21.2.1920)
4. Infanterie-Regiment (17. MG-Kompanie) (1.7.1934 – 1.10.1934)
Velitel 1. Kompanie Infanterie-Regiment Kolberg (1.10.1934 – 15.10.1935)
Velitel 1. Kompanie 4. Infanterie-Regiment (15.10.1935 – 6.10.1936)
Velitel 1. Kompanie 94. Infanterie-Regiment (6.10.1936 – 2.5.1937)
Velitelství Stettin (2.5.1937 – 10.11.1938)
Velitel I. Battalion 96. Infanterie-Regiment (10.11.1938 – 26.8.1939)
Velitel I. Battalion 458. Infanterie-Regiment (26.8.1939 – 5.10.1940)
Velitel 458. Infanterie-Regiment (5.10.1940 – 16.2.1942)
Führer-Reserve OKH (16.2.1942 – 10.3.1942)
Velitel 695. Infanterie-Regiment (10.3.1942 – 20.4.1942)
Führer-Reserve OKH (20.4.1942 – 1.6.1942)
Ředitel oddělení německé vojenské mise na Slovensku (1.6.1942 – ?.1942)
Führer-Reserve OKH (?.1942 – 15.11.1942)
Velitel Büro VI (15.11.1942 – 1.9.1944)
Führer-Reserve OKH (1.9.1944 – 29.11.1944)
Velitel 113. Sicherungs-Regiment (29.11.1944 – 8.5.1945)
Sebevražda (8.5.1945)

Leave a Comment