Rudolf Busich

Rudolf Busich

Generalleutnant

*17.1.1889, Terst

+24.2.1946, Gartenau, Salzburg

Německý kříž ve zlatě (29.10.1943)

Leutnant (18.8.1910)
Oberleutnant (1.8.1914)
Hauptmann (1.5.1917)
Major (19.1.1928)
Oberstleutnant (28.12.1935)
Oberst (1.2.1939)
Generalmajor (1.7.1942)
Generalleutnant (1.12.1943)

Rakousko-uherský Železniční a telegrafní Regiment (18.8.1910 – 16.11.1911)
Železniční-Regiment Korneuburg (16.11.1911 – 1.11.1912)
Adjutant III. Battalion Železniční-Regiment Korneuburg (1.11.1912 – 1.8.1914)
Adjutant Náčelníka železnic Armee-Höhere-Kommando 5 (1.8.1914 – 12.7.1915)
Velitel roty Železniční-Ersatz-Battalion Korneuburg (12.7.1915 – 9.10.1915)
Velitel roty Železniční-Regiment (9.10.1915 – 26.3.1918)
Ministerstvo války (26.3.1918 – 25.4.1918)
Velitel roty Železniční-Regiment (25.4.1918 – 1.11.1918)
Železniční-Ersatz-Battalion Korneuburg (1.11.1918 – 5.1919)
Instruktor státní kanceláře pro italské záležitosti Brigade-Kommando Innsbruck (5.1919 – 1.9.1919)
Technische Landwehr-Battalion Korneuburg (1.9.1919 – 1.9.1920)
Zařazen do rakouské armády, velitel roty 3. Technische-Battalion (1.9.1920 – 1.3.1921)
Technische Battalion 1 a Železniční technická četa Salzburg (1.3.1921 – 1.6.1922)
Velitel roty 6. Technische Battalion (1.6.1922 – 11.2.1923)
Adjutant 6. Technische Battalion (11.2.1923 – 14.11.1925)
6. Pionier-Battalion (14.11.1925 – 15.7.1927)
Velitel roty 6. Pionier-Battalion (15.7.1927 – 1.7.1933)
Zařazen do německé armády 8. Pionier-Battalion (15.3.1938 – 15.7.1938)
85. Pionier-Battalion (15.7.1938 – 10.11.1938)
Velitel II. Battalion 68. Pionier-Battalion (10.11.1938 – 1.9.1939)

Velitel 1. Železniční-Pionier-Regiment (1.9.1939 – 25.6.1942)
Führer-Reserve OKH (25.6.1942 – 1.7.1942)
OKH, Abteilung Wa A (1.7.1942 – 1942)
Kurz divizních velitelů Hirschberg (1942 – 20.2.1943)
9. Armee (20.2.1943 – 1.6.1943)
Velitel 707. Infanterie-Regiment (1.6.1943 – 1.4.1944)
Führer-Reserve OKH (1.4.1944 – 5.8.1944)
Velitelství Ersatz-Armee (5.8.1944 – 12.10.1944)
Velitel Soudní kanceláře Stalingrad Armee Höhere Kommando (12.10.1944 – 8.5.1945)

V zajetí (8.5.1945 – 24.2.1946)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment