Richard Bazing

Richard Bazing
Generalmajor

19.12.1894, Diedenhofen, Lothringen
22.5.1987, Bonn

Leutnant (25.2.1914)
Oberleutnant (18.4.1917)
Polizei-Hauptmann (1.2.1920)
Polizei-Major (1.11.1932)
Major (16.3.1936)
Oberstleutnant (1.8.1936)
Oberst (1.4.1939)
Generalmajor (1.11.1942)

Důstojnický čekatel 13. Pionier-Battalion (23.7.1912 – 19.8.1914)
Zraněn (19.8.1914 – 2.9.1914)
Ersatz-Battalion 13. Pionier-Battalion (2.9.1914 – 24.12.1914)
Velitel 4. Schwere-odminovací-Battalion (24.12.1914 – 18.11.1915)
Velitel 19. Schwere-odminovací-Kompanie (18.11.1915 – 11.3.1916)
Velitel 3. odminovací-Battalion (11.3.1916 – 30.3.1916)
Nemocen (30.3.1916 – 25.5.1916)
13. Ersatz-Pionier-Battalion (25.5.1916 – 25.1.1917)
184. Württemberg-odminovací -Kompanie (25.1.1917 – 6.3.1917)
Pionier-Štáb Höhere-Kommando Küsten Abwehr, Schleswig (8.2.1917 – 6.3.1917)
254. Württemberg-odminovací-Ersatz-Kompanie (6.3.1917 – 11.3.1917)
Velitel 254. odminovací-Ersatz-Kompanie (11.3.1917 – 20.4.1917)
Velitel 443. odminovací-Kompanie (20.4.1917 – 27.7.1917)
Štáb z.b.V. Kommando 54 (27.7.1917 – 25.8.1918)
Ordonanční důstojník Štáb 243. Infanterie-Division (25.8.1918 – 14.11.1918)
Velitel roty 13. Reserve-Pionier-Battalion (14.11.1918 – 1.1.1919)
Württemberg Sicherungs-Kompanie (1.1.1919 – 30.1.1920)
Propuštěn z armády (30.1.1920)
33. Pionier-Battalion (16.3.1936 – 15.5.1936)
Velitel 33. Pionier-Battalion (15.5.1936 – 10.11.1938)
Pionier-Kommando VI (10.11.1938 – 26.8.1939)
Velitel 504. Pionier-Regiment (26.8.1939 – 10.10.1940)
Pionier-Kommando u velitele německé mise v Rumunsku (10.10.1940 – 25.6.1942)
Pionier-Kommando 20. Gebirgs-Armee (25.6.1942 – 5.9.1943)
General der Pioniere Štáb Armee-Gruppe F (5.9.1943 – 15.11.1944)
Führer-Reserve OKH (15.11.1944 – 23.12.1944)
Velitel 352. Volksgrenadier-Division (23.12.1944 – 2.2.1945)
Velitel 89. Infanterie-Division (2.2.1945 – 2.5.1945)
Internován ve Švýcarsku (2.5.1945 – 27.11.1947)

Leave a Comment