Peter Bielfeld

Peter Bielfeld
Generalleutnant

*23.4.1888, Siegersdorf, Bunzlau
+9.3.1963, Glücksburg

Leutnant (22.3.1910)
Oberleutnant (15.2.1915)
Hauptmann (20.5.1915)
Major (1.11.1930)
Oberstleutnant (1.5.1934)
Oberst (1.4.1936)
Generalmajor (1.2.1940)
Generalleutnant (1.2.1942)

Důstojnický čekatel 9. Grenadier-Regiment (20.10.1908 – 1.9.1913)
I. Marine-Battalion (1.9.1913 – 2.8.1914)
Křižník Hansa (1.4.1914 – 1.8.1914)
1. Marine-Infanterie-Regiment (2.8.1914 – 24.12.1914)
Velitel roty 1. Marine-Infanterie-Regiment (24.12.1914 – 19.5.1915)
Adjutant I. Battalion 1. Marine-Infanterie-Regiment (19.5.1915 – 4.5.1916)
Plukovní adjutant 1. Marine-Infanterie-Regiment (8.12.1915 – 28.12.1915)
Plukovní adjutant 1. Marine-Infanterie-Regiment (29.3.1916 – 3.5.1916)
Plukovní adjutant 1. Marine-Infanterie-Regiment (4.5.1916 – 9.5.1917)
Štáb 2. Marine-Division (9.5.1917 – 3.6.1917)
Adjutant 3. Marine-Division (3.6.1917 – 23.12.1917)
Velitel baterie 9. Feld-Artillerie-Regiment (10.9.1917 – 8.10.1917)
Velitel baterie 58. Feld-Artillerie-Regiment (9.10.1917 – 21.10.1917)
Štáb Marine-Korps Flandern (22.10.1917 – 23.12.1917)
Štáb 16. Infanterie-Division (23.12.1917 – 24.3.1918)
Ersatz-Battalion I. Marine-Battalion (24.3.1918 – 7.6.1918)
Štáb Marine-Korps Flandern (07.6.1918 – 1.4.1919)
Štáb 3. Marine-Division (2.7.1918 – 7.8.1918)
Velitel II. Battalion 4. Marine-Regiment (1.4.1919 – 3.7.1919)
Velitel roty 18. Schwere-Jäger-Regiment (3.7.1919 – 1.10.1920)
Velitel roty 6. Infanterie-Regiment (1.10.1920 – 1.10.1921)
Štáb 6. Infanterie-Regiment (1.10.1921 – 1.10.1925)
Velitel roty 6. Infanterie-Regiment (1.10.1925 – 1.2.1929)
Štáb Infanterie-Kommando I (1.2.1929 – 1.4.1933)
Velitel Ausbildungsing-Battalion 2. Infanterie-Regiment (1.4.1933 – 1.10.1934)
Velitel I. Battalion Infanterie-Regiment Rastenburg (1.10.1934 – 1.10.1935)
Velitel I. Battalion 23. Infanterie-Regiment (1.10.1935 – 1.4.1936)
Velitel výcvikového střediska Altengrabow (1.4.1936 – 26.8.1939)
Velitel 194. Infanterie-Regiment (26.8.1939 – 1.12.1939)
Velitel 181. Infanterie-Division (1.12.1939 – 11.1.1940)
Velitel Posen (11.1.1940 – 14.9.1943)
Führer-Reserve (14.9.1943 – 1.3.1944)
Štáb zajateckých táborů Wehrkreis VII (10.2.1944 – 1.3.1944)
Velitel zajateckých táborů Wehrkreis XXI (1.3.1944 – 29.3.1945)
Führer-Reserve (29.3.1945 – 8.5.1945)
V zajetí (8.5.1945 – 1947)

Leave a Comment