Paul Biess

Paul Biess
Generalleutnant

*26.12.1872, Ossig, Lüben, Slezsko
+6.1.1949, Berlín-Zehlendorf

Leutnant (22.3.1893)
Oberleutnant (1.4.1902)
Hauptmann (27.1.1910)
Major (18.4.1916)
Oberstleutnant (1.4.1921)
Oberst (1.8.1925)
Generalmajor (1.2.1941)
Generalleutnant (1.4.1942)

135. Infanterie-Regiment (22.3.1893 – 1.10.1907)
Výcvikový kurz Potsdam (1.10.1899 – 31.12.1901)
135. Infanterie-Regiment (1905 – 1906)
Velitel Experimentální MG Kompanie 135. Infanterie-Regiment (1.10.1907 – 1.4.1910)
Velitel roty 135. Infanterie-Regiment (1.4.1910 – 1.10.1913)
Velitel roty in Jäger-Battalion (1.10.1913 – 6.8.1914)
Pilotní výcvik (15.4.1914 – 6.8.1914)
Flug-Schule Mühlhausen (6.8.1914 – 5.9.1914)
9. Flug-Ersatz-Battalion (7.8.1914 – 5.9.1914)
Velitel 5. Feld-Flug-Battalion (5.9.1914 – 1.3.1915)
Štáb Flug Armee-Höhere-Kommando 10 (1.3.1915 – 1.2.1916)
Štáb Flug Armee-Höhere-Kommando 4 (1.2.1916 – 1.11.1916)
Velitel Leteckého zbrojního úřadu, Letecká inspekce (1.11.1916 – 1.2.1917)
Velitel letiště Varšava (1.2.1917 – 1.8.1917)
Velitel 9. Flug-Ersatz-Battalion (1.8.1917 – 28.10.1917)
Velitel III. Battalion 151. Infanterie-Regiment (28.10.1917 – 2.6.1918)
Zraněn (2.6.1918 – 30.6.1918)
Velitel I. Battalion 147. Infanterie-Regiment (30.6.1918 – 15.7.1918)
Zraněn, v nemocnici (15.7.1918 – 13.8.1918)
Velitel 37. Reserve-Infanterie-Division (13.8.1918 – 4.10.1918)
Velitel 151. Infanterie-Regiment (4.10.1918 – 21.10.1918)
Velitel 17. Reserve-Infanterie-Regiment (1.11.1918 – 29.12.1918)
Velitel Grenzschutze-Sektion Puppen 37. Infanterie-Division (27.1.1919 – 1.8.1919)
Štáb I. Armee-Korps, Učitel kurzu záložních důstojníků v Arys, ‚Zelezniční ochrana Lyck-Prostken, Velitel III. Battalion 39. Infanterie-Regiment, Velitel Abteilung Elbing (1.8.1919 – 1.2.1921)
Velitel I. Battalion 2. Infanterie-Regiment (1.2.1921 – 31.1.1927)
Výcvikové středisko Hammerstein (1.2.1925 – 31.1.1927)
Propuštěn z armády (31.1.1927)
Zařazen do armády, Štáb VIII. Armee-Korps (31.1.1939 – 20.6.1940)
Velitel zajateckého tábora Silberberg (20.6.1940 – 7.9.1940)
Velitel vojenského tábora XI.A (7.9.1940 – 6.10.1940)
Velitel zajateckých táborů Wehrkreis IX (6.10.1940 – 25.4.1942)
Führer-Reserve (25.4.1942 – 15.7.1942)
Demobilizován (15.7.1942)
Propuštěn (30.1.1943)

Leave a Comment