Otto Drescher

Generalleutnant

*05.10.1895, Nickl, Čechy
+13.8.1944, Jacelli, Memel

Rytířský kříž (06.4.1944)
Německý kříž ve zlatě (29.1.1942)

Leutnant (01.1.1915)
Oberleutnant (01.11.1916)
Polizei-Oberleutnant (07.6.1920)
Polizei-Hauptmann (01.10.1926)
Polizei-Major (01.9.1935)
Major (16.3.1936)
Oberstleutnant (01.4.1938)
Oberst (01.4.1941)
Generalmajor (01.6.1943)
Generalleutnant (01.12.1943)

Rakousko-uherská armáda, důstojnický čekatel, 25. Feld-Jäger-Battalion (01.8.1914 – 05.11.1916)
Velitel roty, Sturm-Battalion V (Von Rohr) (05.11.1916 – 01.1.1917)
Sturm-Battalion 18. Korps (01.1.1917 – 04.2.1917)
Velitel Sturm-Battalion 18. Korps (04.2.1917 – 19.4.1917)
Velitel roty, Sturm-Battalion 2. Armee (19.4.1917 – 01.10.1917)
Velitel roty, 25. Sturm-Battalion (01.10.1917 – 17.3.1918)
Velitel roty, 25. Jäger-Battalion (17.3.1918 – 30.9.1918)
Adjutant 1. Jäger-Regiment (30.9.1918 – 01.12.1918)
Adjutant 1. Jäger-Battalion (01.12.1918 – 01.4.1919)
Velitel čety, Freikorps Von Hülsen (01.4.1919 – 12.5.1919)
Zařazen do německé armády, velitel čety, Garde-Jäger-Battalion 3. Reichswehr-Jäger-Battalion (12.5.1919 – 15.5.1920)
Penzionován (15.5.1920)
Policie (07.6.1920 – 16.3.1936)
Zařazen do armády, Armee-Büro 7 (16.3.1936 – 01.5.1936)
Štáb 59. Infanterie-Regiment (01.5.1936 – 01.10.1936)
Velitel roty, 59. Infanterie-Regiment (01.10.1936 – 01.4.1937)
Velitel roty, 73. Infanterie-Regiment (01.4.1937 – 12.10.1937)
Velitel II. Battalion 74. Infanterie-Regiment (12.10.1937 – 26.8.1939)
Velitel I. Battalion 517. Infanterie-Regiment (26.8.1939 – 05.10.1940)
Velitel 434. Infanterie-Regiment (05.10.1940 – 9.1942)
Führer-Reserve OKH (9.1942 – 4.1943)
Velitel 35. Infanterie-Division (4.1943 – 08.6.1943)
Velitel 267. Infanterie-Division (08.6.1943 – 13.8.1944)
Zabit v boji, Jacelli, Memel (13.8.1944)

Leave a Comment