Otto Butze

Otto Butze
Generalleutnant

*5.7.1891, Arolsen
+18.5.1978, Lingen, Ems

Leutnant (18.8.1912)
Oberleutnant (27.1.1916)
Hauptmann (1.8.1922)
Major (1.3.1933)
Oberstleutnant (1.9.1935)
Oberst (1.3.1938)
Generalmajor (1.11.1941)
Generalleutnant (1.1.1943)

Důstojnický čekatel 9. Jäger-Battalion (24.3.1911 – 1.8.1914)
Válečná škola Metz (10.10.1911 – 5.7.1912)
9. Reserve-Jäger-Battalion (1.8.1914 – 25.9.1914)
Adjutant 9. Reserve-Jäger-Battalion (25.9.1914 – 1.2.1915)
Štáb 168. Infanterie-Regiment (1.2.1915 – 14.2.1915)
83. Reserve-Infanterie-Regiment (14.2.1915 – 26.5.1915)
Zraněn, v nemocnici (26.5.1915 – 11.11.1915)
1. Ersatz-MG-Kompanie XI. Armee-Korps (11.11.1915 – 1.12.1915)
9. Jäger-Ersatz-Battalion (1.12.1915 – 13.4.1916)
9. Reserve-Jäger-Battalion (13.4.1916 – 26.4.1916)
Adjutant 33. Reserve-Infanterie-Brigade (26.4.1916 – 19.5.1916)
Adjutant 9. Reserve-Jäger-Battalion (19.5.1916 – 21.3.1917)
Štáb 9. Reserve-Jäger-Battalion (21.3.1917 – 15.7.1917)
25. Bayerische Infanterie-Regiment (9.5.1917 – 10.6.1917)
Velitel 1. MG-Kompanie 9. Reserve-Jäger-Battalion (15.7.1917 – 16.6.1918)
Náčelník MG-Schule 217. Infanterie-Division (15.9.1917 – 20.12.1917)
Velitel 1. Bayerische Reserve-Jäger-Battalion (3.2.1918 – 28.2.1918)
Štáb 29. Bayerische Infanterie-Regiment (16.6.1918 – 11.7.1918)
Velitel 1. MG-Kompanie 9. Reserve-Jäger-Battalion (30.7.1918 – 11.8.1918)
Štáb Velitele německých jednotek na Kavkaze (11.8.1918 – 10.9.1918)
Velitel 7. Reserve-Jäger-Battalion (10.9.1918 – 28.10.1918)
Velitel 2. MG-Kompanie 9. Reserve-Jäger-Battalion (28.10.1918 – 26.12.1918)
Velitel 2. Freiwilligen-Kompanie 9. Reserve-Jäger-Battalion (26.12.1918 – 11.1.1919)
Velitel roty Freiwilligen-Jäger-Battalion Schneider (11.1.1919 – 13.3.1919)
Velitel Battalionu Freikorps Pfeffer (13.3.1919 – 13.11.1919)
Velitel roty 62. Reichswehr-Schützen-Regiment (13.11.1919 – 16.6.1920)
Battalion adjutant 62. Reichswehr-Schützen-Regiment (16.6.1920 – 1.10.1920)
13. Reichswehr-Schützen-Regiment (1.10.1920 – 1.1.1921)
18. Infanterie-Regiment (1.1.1921 – 10.1.1921)
Velitel roty 18. Infanterie-Regiment (10.1.1921 – 24.4.1922)
Štáb II. Battalion 18. Infanterie-Regiment (24.4.1922 – 16.4.1923)
Velitel roty 18. Infanterie-Regiment (16.4.1923 – 1.5.1931)
Štáb II. Battalion 18. Infanterie-Regiment (1.5.1931 – 1.4.1934)
Adjutant 6. Division (1.4.1934 – 1.10.1934)
Adjutant Wehrkreis VI (1.10.1934 – 15.10.1935)
Adjutant Štáb VI. Armee-Korps (15.10.1935 – 26.8.1939)
39. Infanterie-Regiment (21.2.1938 – 19.3.1938)
Adjutant Štáb Ersatz VI. Armee-Korps (26.8.1939 – 5.8.1940)
Velitel 78. Infanterie-Regiment (5.8.1940 – 9.1941)
Nemocen (9.1941 – 7.1.1942)
Führer-Reserve OKH (7.1.1942 – 1.3.1942)
Velitel 340. Infanterie-Division (1.3.1942 – 1.1943)
Zraněn (1.1943 – 24.2.1943)
Führer-Reserve OKH (24.2.1943 – 15.1.1945)
Ersatz-Inspektion Gdaňsk (15.1.1945 – 1.2.1945)
Ersatz-Inspektor Gdaňsk (1.2.1945 – 3.1945)
Ersatz-Inspektor Linz/Donau (3.1945 – 4.1945)
Zraněn, zajat Američany u Halberstadtu, v zajetí (4.1945 – 1947)

Leave a Comment