Otto Beutler

Otto Beutler
Generalmajor

*16.3.1894, Chemnitz, Sasko
+21.7.1944, Brody

Německý kříž ve zlatě (3.3.1942)

Leutnant (12.8.1914)
Oberleutnant (8.4.1924)
Hauptmann (1.2.1929)
Major (1.2.1935)
Oberstleutnant (1.10.1937)
Oberst (16.3.1940)
Generalmajor (1.10.1943)

Důstojnický čekatel 19. Husarský-Regiment (18.3.1913 – 12.8.1914)
Důstojník 19. Husarský-Regiment (12.8.1914 – 9.2.1915)
Velitel čety 133. Infanterie-Regiment (9.2.1915 – 2.5.1915)
19. Husarský-Regiment (2.5.1915 – 3.2.1917)
Ordonanční důstojník Štáb 219. Infanterie-Division (3.2.1917 – 31.7.1918)
19. Husarský-Regiment (31.7.1918 – 21.10.1918)
Ordonanční důstojník Štáb 47. Ersatz-Brigade (21.10.1918 – 11.12.1918)
19. Husarský-Regiment (11.12.1918 – 10.3.1919)
2. Grenz-Kavallerie-Eskadra (10.3.1919 – 1.9.1919)
19. Kavallerie-Regiment (1.9.1919 – 1.5.1920)
12. Gebirgs-Regiment (1.5.1920 – 3.11.1920)
Velitel MG-Četa 12. Gebirgs-Regiment (3.11.1920 – 1.10.1926)
Štáb 4. Division (1.10.1924 – 1.10.1926)
Adjutant 12. Gebirgs-Regiment (1.10.1926 – 1.10.1929)
Štáb 3. Kavallerie-Division (1.10.1929 – 1.2.1931)
Ministerstvo obrany, Oddělení 2 (1.10.1930 – 1.4.1933)
Velitel Kavallerie-Eskadra 3. Gebirgs-Regiment (1.4.1933 – 1.8.1934)
Expert Ministerstvo obrany (1.8.1934 – 21.5.1935)
Expert Ministerstvo války, Ekonomický štáb (21.5.1935 – 12.10.1937)
Operační náčelník 14. Division (12.10.1937 – 1.5.1939)
Operační náčelník IV. Armee-Korps (1.5.1939 – 23.10.1939)
Náčelník štábu IV. Armee-Korps (23.10.1939 – 20.6.1942)
Führer-Reserve OKH (20.6.1942 – 1.8.1942)
Náčelník štábu ekonomické kanceláře, OKH (1.8.1942 – 24.9.1943)
Führer-Reserve (24.9.1943 – 16.6.1944)
Armee-Gruppe Nord Ukraine (10.5.1944 – 16.6.1944)
Velitel 340. Infanterie-Division (16.6.1944 – 21.7.1944)
Zabit v boji v kapse u Brody (21.7.1944)

Leave a Comment