Category: Osobnosti

Kurt Agricola

Kurt Agricola

Kurt Agricola Generalleutnant 15.8.1889, Döbeln, Sasko 27.12.1955, Bad Godesberg Německý kříž ve zlatě (15.12.1943) Leutnant (19.8.1909) Oberleutnant (1.12.1914) Hauptmann (27.1.1917) Major (1.5.1928) Oberstleutnant (1.4.1932) Oberst (1.7.1934) Generalmajor (1.1.1938) Generalleutnant (1.8.1943) Důstojnický čekatel 177. Infanterie-Regiment (1.4.1908 – 1.10.1911) Plukovní adjutant 177. Infanterie-Regiment (1.10.1911 – 2.8.1914) Adjutant praporu 177. Infanterie-Regiment (2.8.1914 – […]

Read more ›
Egon Aghta

Egon Aghta

Egon Aghta Hauptmann 20.1.1918, Berlín 2.5.1945, Berlín Egon Aghta byl povolán k ženijními výcviku v požárním výcvikovém kurzu v letech 1939-41 na Lichterfelder Heeresfeuerwerkerschule. Po vypuknutí války se tento kurz ale nekonal. Proto byl Aghta povolán k 1. válečnému požárnímu výcviku 1939-41 v Lichterfelde. V roce 1942 obdržel hodnost Oberfeuerwerker […]

Read more ›
Friedrich Adrario

Friedrich Adrario

Friedrich Adrario Hauptmann 29.11.1918 se narodil jako syn bývalého důstojníka v italské části jižních Tyrol, přestěhoval se do Kärntenu a kde vstoupil absolvent Hudební konzervatoře Friedrich Adrario v roce 1937 jako dobrovolník do tradičního Tiroler Landesschützen-Regiment. V roce 1938 byl převlečen do německé uniformy a sloužil v Gebirgsjäger Regiment 98, […]

Read more ›

Ernst Adolph

8.4.1873, Heinde, Marienburg, Hannover 2.6.1955, Goslar Leutnant (18.8.1895) Oberleutnant (18.5.1905) Hauptmann (22.3.1911) Major (22.3.1916) Oberstleutnant (1.10.1920) Oberst (1.4.1925) Generalmajor (1.2.1941) Důstojnický čekatel 25. Infanterie-Regiment (13.3.1894 – 22.3.1911) Adjutant Wehrkreis Rastatt (1.8.1901 – 1904) Válečná akademie (1905 – 30.9.1908) Generální štáb (1.4.1909 – 6.8.1912) Štáb II. Armee-Korps (6.8.1912 – 21.3.1914) Velitel […]

Read more ›

Xaver Adlhoch

Xaver Adlhoch Generalmajor 17.6.1893, Rottenburg, Bavorsko 26.6.1968, Coburg Leutnant (30.10.1912) Oberleutnant (14.12.1917) Hauptmann (1.2.1925) Major (1.4.1934) Oberstleutnant (1.8.1936) Oberst (1.4.1939) Generalmajor (1.11.1942) Důstojnický čekatel 19. Bayerische-Infanterie-Regiment (24.7.1912 – 4.8.1914) Velitel čety 7. Bayerische-Reserve-Infanterie-Regiment (4.8.1914 – 22.5.1915) Velitel roty 7. Bayerische-Reserve-Infanterie-Regiment (22.5.1945 – 9.12.1915) Velitel Menin (25.12.1915 – 25.1.1916) Battalion-Adjutant 7. […]

Read more ›

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close