Category: Německo

Friedrich Adrario

Friedrich Adrario

Friedrich Adrario Hauptmann 29.11.1918 se narodil jako syn bývalého důstojníka v italské části jižních Tyrol, přestěhoval se do Kärntenu a kde vstoupil absolvent Hudební konzervatoře Friedrich Adrario v roce 1937 jako dobrovolník do tradičního Tiroler Landesschützen-Regiment. V roce 1938 byl převlečen do německé uniformy a sloužil v Gebirgsjäger Regiment 98, […]

Read more ›

Ernst Adolph

8.4.1873, Heinde, Marienburg, Hannover 2.6.1955, Goslar Leutnant (18.8.1895) Oberleutnant (18.5.1905) Hauptmann (22.3.1911) Major (22.3.1916) Oberstleutnant (1.10.1920) Oberst (1.4.1925) Generalmajor (1.2.1941) Důstojnický čekatel 25. Infanterie-Regiment (13.3.1894 – 22.3.1911) Adjutant Wehrkreis Rastatt (1.8.1901 – 1904) Válečná akademie (1905 – 30.9.1908) Generální štáb (1.4.1909 – 6.8.1912) Štáb II. Armee-Korps (6.8.1912 – 21.3.1914) Velitel […]

Read more ›

Xaver Adlhoch

Xaver Adlhoch Generalmajor 17.6.1893, Rottenburg, Bavorsko 26.6.1968, Coburg Leutnant (30.10.1912) Oberleutnant (14.12.1917) Hauptmann (1.2.1925) Major (1.4.1934) Oberstleutnant (1.8.1936) Oberst (1.4.1939) Generalmajor (1.11.1942) Důstojnický čekatel 19. Bayerische-Infanterie-Regiment (24.7.1912 – 4.8.1914) Velitel čety 7. Bayerische-Reserve-Infanterie-Regiment (4.8.1914 – 22.5.1915) Velitel roty 7. Bayerische-Reserve-Infanterie-Regiment (22.5.1945 – 9.12.1915) Velitel Menin (25.12.1915 – 25.1.1916) Battalion-Adjutant 7. […]

Read more ›

Felix Emanuel Adamowitsch

Felix Emanuel Adamowitsch Hauptmann 20.11.1919, Salzburg   Felix Emanuel Adamowitsch vstoupil 2.12.1938 do Wehrmacht k Artillerie-Regiment 41 v Ulmu. Po povýšení do hodnosti Leutnant 1.4.1940 byl Adamowitsch 17.10.1940 přidělen k Artillerie-Lehr-Regiment v Jüterbogu. Zde byl převelen k nově postavenému Sturmgeschütz-Abteilung 185, kde prožil první rok války na Východě. 1.4.1942 byl povýšen […]

Read more ›

Wilhelm Adam(1)

Wilhelm Adam Generalleutnant 27.10.1877, Tostedt, Hannover 4.11.1946, Tiflis, SSSR Leutnant (24.5.1898) Oberleutnant (19.11.1908) Hauptmann (27.1.1913) Major (18.7.1917) Oberstleutnant (1.1.1923) Oberst (1.11.1927) Generalmajor (1.2.1931) Generalleutnant (1.6.1941) Důstojnický čekatel 10. Ausbildungs-Battalion (5.9.1896 – 21.5.1902) Adjutant 10. Ausbildungs-Battalion (21.5.1902 – 1.5.1906) 10. Ausbildungs-Battalion (1.5.1906 – 18.10.1908) Adjutant 2. Ausbildungs-Battalion (18.10.1908 – 21.2.1911) Velitel […]

Read more ›

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close