Category: Německo

Rudolf Dressler

Generalmajor *11.2.1881, Würzburg +11.2.1953, Traunstein Leutnant (09.3.1902) Oberleutnant (03.3.1911) Hauptmann (16.12.1914) Major (22.2.1924) Oberstleutnant (01.10.1933) Oberst (01.1.1938) Generalmajor (01.1.1943) Dobrovolník, 2. Bayerischer Feld-Artillerie-Regiment (01.10.1900 – 21.1.1901) Důstojnický čekatel, 2. Bayerischer Feld-Artillerie-Regiment (21.1.1901 – 02.8.1914) Detached to Bayerischer Military Riding Schule (01.10.1912 – 02.8.1914) Velitel baterie, 5. Bayerischer Reserve-Feld-Artillerie-Regiment (02.8.1914 – […]

Read more ›

Otto Drescher

Generalleutnant *05.10.1895, Nickl, Čechy +13.8.1944, Jacelli, Memel Rytířský kříž (06.4.1944) Německý kříž ve zlatě (29.1.1942) Leutnant (01.1.1915) Oberleutnant (01.11.1916) Polizei-Oberleutnant (07.6.1920) Polizei-Hauptmann (01.10.1926) Polizei-Major (01.9.1935) Major (16.3.1936) Oberstleutnant (01.4.1938) Oberst (01.4.1941) Generalmajor (01.6.1943) Generalleutnant (01.12.1943) Rakousko-uherská armáda, důstojnický čekatel, 25. Feld-Jäger-Battalion (01.8.1914 – 05.11.1916) Velitel roty, Sturm-Battalion V (Von Rohr) […]

Read more ›

Friedrich Drescher

Generalmajor *19.3.1906, Nuremberg +09.4.1984, Nuremberg Německý kříž ve stříbře (30.3.1943) Polizei-Leutnant (16.12.1928) Polizei-Oberleutnant (01.1.1933) Oberleutnant (15.10.1935) Hauptmann (01.10.1936) Major (01.8.1941) Oberstleutnant (01.1.1943) Oberst (01.5.1944) Generalmajor (20.4.1945) Policie (01.5.1925 – 28.5.1935) Štáb Infanterie-Kommando VII (28.5.1935 – 15.10.1935) Velitel 1. Kompanie 21. Infanterie-Regiment (15.10.1935 – 15.5.1936) Štáb 110. Infanterie-Regiment (15.5.1936 – 15.4.1938) […]

Read more ›

Ludwig Drees

Generalmajor *20.12.1877, Deutz +12.8.1945, Eberswalde Leutnant (13.3.1897) Oberleutnant (18.5.1907) Hauptmann (31.5.1912) Major (01.10.1933) Oberstleutnant (15.5.1934) Oberst (01.6.1935) Generalmajor (01.7.1941) 7. Artillerie-Regiment (13.3.1897 – 01.3.1911) Garde-Battalion (01.3.1911 – 31.5.1912) Velitel roty, 3. Battalion (31.5.1912 – 02.8.1914) Velitel 3. Arzt-Kompanie III. Armee-Korps (02.8.1914 – 01.5.1916) Ersatz-Battalion 2. Garde-Artillerie-Regiment (01.5.1916 – 18.7.1916) Velitel […]

Read more ›
Paul Dreckmann

Paul Dreckmann

Generalleutnant *13.11.1893, Harburg on Elbe +09.3.1960, Mülheim, Ruhr Rytířský kříž (28.3.1945) Německý kříž ve zlatě (15.4.1944) Leutnant Reserve (07.8.1915) Leutnant (07.3.1917) Oberleutnant (01.7.1923) Hauptmann (01.4.1928) Major (01.2.1935) Oberstleutnant (01.10.1937) Oberst (01.10.1940) Generalmajor (01.10.1943) Generalleutnant (20.7.1944) Dobrovolník, Ersatz-Battalion 39. Fusilier-Regiment (04.8.1914 – 22.10.1914) 39. Fusilier-Regiment (22.10.1914 – 07.8.1915) I. Ersatz-Battalion 39. […]

Read more ›