Category: Německo

Gustav Fehn

Gustav Fehn

General der Panzertruppen • Narozen: 21.2.1892 v Nürnbergu • Zemřel: popraven jugoslávskými partyzány 5.6.1945 Povýšení: • Oberstleutnant: 1.12.1935 • Oberst: 1.4.1938 • Generalmajor: 1.8.1940 • Generalleutnant: 1.8.1942 • General der Panzertruppen: 1.11.1942 Velení: • velitel Infanterie Regiment 33 (1.4.1939 – 28.7.1940) • velitel Schützen Brigade 4 (28.7.1940 – 25.11.1940) • […]

Read more ›
Wilhelm Falley

Wilhelm Falley

Generalleutnant * 25.9.1897, Metz + 6.6.1944, jako velitel 91. Infanterie Division (Luftlande), Normandie, zastřelen výsadkáři U.S. 82nd Airborne Division 330. Infanterie-Division 23.9.1943 – 5.10.1943 246. Infanterie-Division 5.10.1943 – 20.4.1944 91. Luftlande Infanterie-Division 25.4.1944 – 6.6.1944 RK: 26.11.1941, Oberstleutnant, velitel Infanterie Regiment 4 DKiG 1939 Sp.z.1914 EK I 1939 Sp.z.1914 EK […]

Read more ›
Wilhelm Fahrmbacher

Wilhelm Fahrmbacher

General der Artillerie * 19.9.1888, Zweibrücken + 27.4.1970 5. Infanterie-Division 1.8.1938 – 25.10.1940 VII Armeekorps 25.10.1940 – 8.1.1942 XXV Armeekorps 1.5.1942 – 10.6.1944 Armeegruppe Normandie 10.6.1944 – 1.8.1944 LXXXIV Armeekorps 12.6.1944 – 14.6.1944 XXV Armeekorps 16.6.1944 – 8.5.1945 Befehlshaber Bretagne 1.8.1944 – 10.5.1945 RK: 24.6.1940, Generalleutnant, velitel 5. Infanterie Division […]

Read more ›

Hans-Karl Freiherr von Esebeck

General der Panzertruppen Povýšení: Oberstleutnant (1.1.1936) Oberst (1.6.1938) Generalmajor (15.4.1941) Generalleutnant (1.12.1942) General der Panzertruppen (1.2.1944) Narozen: Potsdam (10.7.1892) Zemřel: Dortmund (5.1.1955) Vyznamenání: 1914 Železný kříž II. třídy 1939 Železný kříž II. třídy – spona 1914 Železný kříž I. třídy 1939 Železný kříž I. třídy – spona Tankový bitevní odznak […]

Read more ›
Karl Eglseer

Karl Eglseer

* 5.7.1890, Ischl / Kreis Gmünden / Oberdonau Österreich + 22.6.1944 jako General der Gebirgstruppen, velitel XVII. Gebirgs Korps, při nehodě 4. Gebirgs-Divison 25.10.1940 – 21.10.1942 714. Infanterie-Division 20.2.1943 – 1.4.1943 114. Jäger-Division 4.1943 – 1.12.1943 XVIII Gebirgs-Armeekorps 10.12.1943 – 22.6.1944 RK: 23.10.1941, Generalmajor, velitel 4. Gebirgs Division / XXXXIX. […]

Read more ›