Oskar Cantzler

Oskar Cantzler
Generalleutnant

*14.6.1890, Zell, Kirchheimbolanden, Pfalz
+03.2.1960, Mnichov

Leutnant (28.10.1912)
Oberleutnant (14.1.1916)
Hauptmann (01.7.1921)
Major (01.4.1932)
Oberstleutnant (01.2.1935)
Oberst (01.8.1937)
Generalmajor (01.8.1940)
Generalleutnant (01.8.1942)

Důstojnický čekatel, 2. Bayerischer Pionier-Battalion (01.10.1910 – 08.8.1914)
Válečná škola, Mnichov (01.10.1911 – 01.10.1912)
I. Bayerischer Feld-Pionier-Kompanie (08.8.1914 – 14.11.1914)
General-Kommando II. Bayerischer Armee-Korps (14.11.1914 – 01.4.1915)
Velitel 7. Bayerischer Schwerer-Minometný-Battalion (01.4.1915 – 21.11.1915)
Velitel 3. Bayerischer Minometné-Kompanie (21.11.1915 – 20.3.1916)
Velitel Minometné školy 6. Armee (20.3.1916 – 27.8.1916)
10. Bayerischer Reserve-Pionier-Kompanie (27.8.1916 – 08.8.1917)
Velitel 3. Minometné-Kompanie (08.8.1917 – 01.8.1918)
Velitel Minometné-Kompanie 18. Bayerischer Infanterie-Regiment (01.8.1918 – 07.2.1919)
2. Bayerischer Pionier-Battalion (07.2.1919 – 01.6.1919)
Adjutant 22. Reichswehr-Pionier-Battalion a ordonanční důstojník a štáb 22. Reichswehr-Brigade (01.6.1919 – 01.7.1919)
2. obranná komise, Kempten (01.7.1919 – 01.10.1919)
23. Reichswehr-Pionier-Battalion (01.10.1919 – 16.1.1920)
Velitel roty, 23. Reichswehr-Pionier-Battalion (16.1.1920 – 15.9.1920)
Adjutant 21. Reichswehr-Pionier-Battalion (15.9.1920 – 01.1.1921)
Adjutant 7. Pionier-Battalion (01.1.1921 – 01.4.1922)
Velitel Mostní stavební kolony 7. Pionier-Battalion (01.4.1922 – 20.12.1922)
7. Transport-Battalion (01.4.1922 – 30.4.1922)
Velitel roty, 7. Pionier-Battalion (20.12.1922 – 01.10.1925)
7. Pionier-Battalion (01.10.1925 – 01.10.1926)
Kommando Mnichov (01.10.1926 – 01.4.1928)
7. Gebirgs-Regiment (01.4.1928 – 01.10.1930)
4. Artillerie-Regiment a Inspektion Pionier und Festungs, Říšské ministerstvo obrany (01.10.1930 – 01.9.1934)
2. Pionier-Battalion (01.9.1934 – 01.10.1934)
Velitel Pionier-Battalion Stettin (A) (01.10.1934 – 15.10.1935)
Velitel ženistů II (15.10.1935 – 26.8.1939)
Velitel ženistů XVII. Armee-Korps ve Vídni (4.1938 – 1938)
Velitel ženistů 9. Armee (26.8.1939 – 26.10.1939)
Velitel ženistů 2. Armee (26.10.1939 – 17.7.1940)
Velitelství XXXI. Armee-Korps (17.7.1940 – 01.9.1940)
Experimentální štáb R (01.9.1940 – 25.10.1940)
Velitel ženistů 11. Armee (25.10.1940 – 01.4.1941)
Führer-Reserve OKH (01.4.1941 – 20.7.1941)
Generál ženistů Armee-Gruppe B (20.7.1941 – 15.1.1942)
Führer-Reserve OKH (15.1.1942 – 10.2.1942)
Generál ženistů Armee-Gruppe Süd (10.2.1942 – 04.12.1942)
Führer-Reserve OKH (04.12.1942 – 15.1.1943)
Generál ženistů Armee-Gruppe D (15.1.1943 – 10.5.1944)
Generál ženistů Armee-Gruppe G (10.5.1944 – 01.8.1944)
Inspektor ženistů u Ersatz-Armee (01.8.1944 – 05.1.1945)
Führer-Reserve OKH (05.1.1945 – 02.2.1945)
Generál ženistů, štáb Ost-Küsten, Velitel Festung Ostsee (02.2.1945 – 5.1945)
V zajetí (5.1945 – 08.7.1947)

Leave a Comment