Moritz von Drebber

Generalmajor

*12.2.1892, Oldenburg
+30.5.1968, Oldenburg

Rytířský kříž (30.6.1942)
Německý kříž ve zlatě (26.12.1941)

Leutnant (22.5.1912)
Oberleutnant (18.12.1915)
Hauptmann (27.3.1920)
Polizei-Oberleutnant (01.11.1919)
Polizei-Hauptmann (22.2.1920)
Polizei-Major (01.11.1932)
Major (01.10.1934)
Oberstleutnant (01.6.1935)
Oberst (01.4.1940)
Generalmajor (01.1.1943)

Důstojnický čekatel, 91. Infanterie-Regiment (14.3.1911 – 02.8.1914)
Velitel čety, MG-Kompanie 79. Reserve-Infanterie-Regiment (02.8.1914 – 03.9.1914)
Velitel MG-Kompanie 79. Reserve-Infanterie-Regiment (03.9.1914 – 30.9.1914)
Zraněn (30.9.1914 – 17.11.1914)
Velitel MG-Kompanie 79. Reserve-Infanterie-Regiment (17.11.1914 – 24.9.1916)
Štáb 79. Reserve-Infanterie-Regiment (24.9.1916 – 22.1.1917)
Velitel 14. MG-Sturm-Battalion (22.1.1917 – 03.9.1918)
Ordonanční důstojník Štáb 19. Infanterie-Division (03.9.1918 – 20.12.1918)
Velitel praporu, 91. Infanterie-Regiment (20.12.1918 – 15.6.1919)
Adjutant 91. Infanterie-Regiment (15.6.1919 – 09.11.1919)
Penzionován (27.3.1920)
Policie (01.11.1919 – 01.10.1934)
Velitel roty, Infanterie-Regiment Osnabrück (01.10.1934 – 15.10.1935)
Velitel II. Battalion 58. Infanterie-Regiment (15.10.1935 – 01.1.1938)
Ausbildung-Velitel Cosel, Slezsko (01.1.1938 – 26.8.1939)
Velitel 327. Infanterie-Regiment (26.8.1939 – 01.8.1941)
Zraněn (01.8.1941 – 02.10.1941)
Velitel 327. Infanterie-Regiment (02.10.1941 – 27.12.1941)
Führer-Reserve OKH (27.12.1941 – 20.1.1942)
Velitel 523. Infanterie-Regiment (20.1.1942 – 22.1.1943)
Velitel 297. Infanterie-Division (22.1.1943 – 25.1.1943)
V sovětském zajetí po Stalingradu (25.1.1943 – 21.10.1949)

Leave a Comment