Martin Berg

Martin Berg
Generalmajor

4.4.1905, Arensberg, Stendal
2.4.1969, Kampen, Sylt

Rytířský kříž (30.12.1943)
Německý kříž ve zlatě (21.2.1942)

Polizei-Leutnant (1.6.1927)
Polizei-Oberleutnant (1.10.1929)
Polizei-Hauptmann (1.1.1935)
Oberleutnant (1.10.1935)
Hauptmann (1.10.1935)
Major (1.3.1941)
Oberstleutnant (1.5.1942)
Oberst (1.1.1943)
Generalmajor (1.8.1944)

Polizei-Schule Brandenburg (7.4.1924 – 1.4.1925)
2. Polizei-Inspektion Berlin-Wedding (1.4.1925 – 11.8.1927)
Polizei-Inspektion Nord (11.8.1927 – 11.9.1927)
Polizei Düsseldorf (11.9.1927 – 1.4.1929)
Adjutant Inspektion Düsseldorf (1.4.1929 – 17.1.1930)
Polizei-Schule Bonn (17.1.1930 – 28.3.1931)
Adjutant velitele KL Papenburg (5.11.1933 – 22.12.1933)
Důstojnický kurz Sennelager (7.1.1934 – 4.2.1934)
1. Abteilung (mot) u z.b.V. Battalion Iserlohn (8.1.1935 – 1.10.1935)
Velitel roty 67. Infanterie-Regiment (1.10.1935 – 6.10.1936)
Velitel roty 82. Infanterie-Regiment (6.10.1936 – 29.5.1940)
Velitel II. Battalion 82. Infanterie-Regiment (29.5.1940 – 20.5.1942)
Velitel 166. Infanterie-Regiment (20.5.1942 – 5.3.1944)
Führer-Reserve (5.3.1944 – 13.5.1944)
Armee-Gruppe Nord Ukraine (15.5.1944 – 13.5.1944)
Velitel 1. Ski-Infanterie-Brigade (13.5.1944 – 5.6.1944)
Velitel 1. Ski-Infanterie-Division (5.6.1944 – 3.10.1944)
Führer-Reserve (3.10.1944 – 13.10.1944)
Velitel 21. Sicherungs-Division (13.10.1944 – 20.10.1944)
Velitel 207. Sicherungs-Division (20.10.1944 – 18.11.1944)
Velitel Division z.b.V. 207 (18.11.1944 – 10.12.1944)
Führer-Reserve (10.12.1944 – 8.5.1945)
V britském zajetí (8.5.1945 – 4.4.1947)

Leave a Comment