Ludwig Crüwell

Ludwig Crüwell
General der Panzertruppen

*20.3.1892 v Dortmundu
+25.9.1958 v Essenu

Rytířský kříž: 14.5.1941, Generalmajor, velitel 11. Panzer Division, za boje v Jugoslávii
Dubové listy: 1.9.1941 (34.), Generalleutnant, velitel D.A.K. (za velení 11. Panzer Division, východní fronta
1939 Spange zum 1914 EK I
1939 Spange zum 1914 EK II
1914 EK I
1914 EK II
Ehrenkreuz für Frontkämpfer

Ludwig-Cruwell

Leutnant (18.8.1912)
Oberleutnant (27.1.1916)
Hauptmann (01.5.1922)
Major (01.10.1931)
Oberstleutnant (01.4.1934)
Oberst (01.3.1936)
Generalmajor (01.12.1939)
Generalleutnant (01.9.1941)
General der Panzertruppe (17.12.1941)

Důstojnický čekatel, 9. Dragounský-Regiment (06.3.1911 – 17.9.1916)
Adjutant 9. Dragounský-Regiment (17.9.1916 – 09.1.1918)
Ordonanční důstojník 233. Infanterie-Division, Gruppe Quentin (2. Armee), Gruppe Ypern (4. Armee) a Gruppe Saarburg (Armee-Abteilung A) (22.5.1917 – 19.10.1917)
Velitel roty 450. Infanterie-Regiment (28.11.1917 – 06.1.1918)
U Artillerie-Kommando 233 (09.1.1918 – 17.3.1918)
Regiment-Adjutant a štáb 233. Infanterie-Division (17.3.1918 – 03.5.1918)
Adjutant 19. Landwehr-Infanterie-Brigade (03.5.1918 – 02.6.1918)
Štáb Kommando z.b.V. 52 (02.6.1918 – 14.9.1918)
Štáb 33. Infanterie-Division (14.9.1918 – 03.1.1919)
9. Dragounský-Regiment (03.1.1919 – 03.4.1919)
Generální štáb (03.4.1919 – 07.8.1919)
9. Dragounský-Regiment (07.8.1919 – 19.8.1919)
Kommando-Büro Kolberg, Generální štáb (19.8.1919 – 01.10.1919)
Říšské ministerstvo obrany (01.10.1919 – 15.4.1921)
8. Gebirgs-Regiment (15.4.1921 – 01.10.1921)
Říšské ministerstvo obrany (01.10.1921 – 01.11.1921)
9. Gebirgs-Regiment a Velitelství Berlín (01.11.1921 – 01.10.1922)
Říšské ministerstvo obrany (01.10.1922 – 01.12.1922)
Štáb Gruppe-Kommando 1 (01.12.1922 – 01.10.1923)
Říšské ministerstvo obrany (01.10.1923 – 01.10.1925)
Štáb 2. Kavallerie-Division (01.10.1925 – 01.10.1928)
Velitel eskadry, 12. Gebirgs-Regiment (01.10.1928 – 01.2.1931)
Štáb 3. Kavallerie-Division a štáb 6. Division (01.2.1931 – 01.5.1933)
Štáb 6. Division (01.5.1933 – 01.10.1934)
Operační náčelník, Wehrkreis-Kommando VI (01.10.1934 – 15.10.1935)
Operační náčelník, Štáb VI. Armee-Korps (15.10.1935 – 01.4.1936)
Důstojník z.b.V. u OKH (01.4.1936 – 06.10.1936)
Velitel Panzerabwehrtruppe V, Stuttgart (06.10.1936 – 01.2.1938)
Velitel 6. Panzer-Regiment (01.2.1938 – 01.4.1939)
Důstojník z.b.V. u OKH (01.4.1939 – 12.6.1939)
Náčelník 6. Abteilung, Generální štáb, OKH (12.6.1939 – 23.10.1939)
Vyšší ubytovatel 16. Armee (23.10.1939 – 06.6.1940)
Führer-Reserve OKH (06.6.1940 – 01.8.1940)
5. Panzer-Division (06.6.1940 – 04.7.1940)
Velitel 11. Panzer-Division (01.8.1940 – 15.8.1941)
Führer-Reserve OKH (15.8.1941 – 01.9.1941)
Velitel Deutsche Afrika Korps (01.9.1941 – 29.5.1942)
Velitel Panzer-Armee Afrika (09.3.1942 – 19.3.1942)
Sestřelen na průzkumné misi, zajat Brity, v zajetí (29.5.1942 – 4.1947)

Leave a Comment