Ludwig Bieringer

Ludwig Bieringer
Generalmajor

12.8.1892, Metz
22.1.1975, Hannover

Leutnant (7.8.1914)
Oberleutnant (22.3.1918)
Hauptmann (1.6.1926)
Major (1.8.1934)
Oberstleutnant (1.1.1937)
Oberst (1.1.1940)
Generalmajor (1.7.1943)

Důstojnický čekatel 8. Lehr-Battalion (19.7.1913 – 1914)
Battalion-Velitel 137. Artillerie-Battalion (1914 – 1918)
8. Lehr-Battalion (18.12.1918 – 31.3.1919)
Ordonanční důstojník Štáb Marine-Brigade Von Roden (31.3.1919 – 1.10.1919)
Adjutant 9. Reichswehr-Eskadrona (1.10.1919 – 15.3.1921)
Adjutant 2. Transport-Battalion (15.3.1921 – 1.10.1921)
1. Transport-Battalion (1.10.1921 – 1.6.1924)
5. Transport-Battalion (1.6.1924 – 1.5.1926)
Velitel Eskadry 5. Transport-Battalion (1.5.1926 – 1.5.1933)
Transport-Truppe Štáb 7. Division (1.5.1933 – 15.10.1935)
Velitel 7. Motor-Transport-Battalion (15.10.1935 – 12.10.1937)
Ředitel kurzů na Armee-Schule, Hannover (12.10.1937 – 10.11.1938)
Ředitel kurzů na Motor-Transport-Schule, Hannover (10.11.1938 – 26.8.1939)
Armee-Zásobovací-Kommando 541 (26.8.1939 – 1.8.1940)
Führer-Reserve OKH (1.8.1940 – 1.9.1940)
Armee-Zásobovací-Kommando 561 (Armee-Höhere-Kommando 12 a 17) (1.9.1940 – 1.6.1942)
Quartermeister-General u Armee-Gruppe Süd (1.6.1942 – 10.9.1942)
Armee-Gruppe-Zásobovací-Velitel Armee-Gruppe A, Höhere Kommando Zásobovací-Truppe 3 (10.9.1942 – 15.4.1943)
Führer-Reserve OKH (15.4.1943 – 1.6.1943)
Höhere Velitel Zásobovací-Truppe 5 (1.6.1943 – 15.7.1943)
Velitel základen v severní Itálii (15.7.1943 – 20.9.1943)
Führer-Reserve OKH (20.9.1943 – 15.11.1943)
Feld-Kommando Besancon (15.11.1943 – 1.4.1944)
Feld-Kommando 800, Draguignan (1.4.1944 – 18.8.1944)
V zajetí (18.8.1944 – 13.5.1947)

Leave a Comment