Lothar von Block

Lothar von Block
Generalmajor

21.5.1889, Lübben
3.3.1967, Bonn

Leutnant (22.8.1910)
Oberleutnant (27.1.1916)
Hauptmann (1.4.1922)
Major (1.12.1932)
Oberstleutnant (1.7.1935)
Oberst (1.1.1938)
Generalmajor (1.2.1942)

Důstojnický čekatel Garde-Fusilier-Regiment (27.2.1909 – 26.11.1914)
Battalion-Adjutant 261. Reserve-Infanterie-Regiment (26.11.1914 – 14.8.1915)
Nemocen (14.8.1915 – 3.10.1915)
Velitel roty 261. Reserve-Infanterie-Regiment (3.10.1915 – 21.2.1917)
Styčný důstojník u rakousko-uherské 70. Honved-Infanterie-Truppe-Division (29.7.1916 – 10.9.1916)
Ředitel Poddůstojnické-Schule Mitau (26.11.1916 – 14.12.1916)
Nachrichten-Důstojník Štáb 261. Reserve-Infanterie-Regiment (21.2.1917 – 3.4.1917)
Zraněn (3.4.1917 – 20.4.1917)
Ordonanční důstojník Štáb 261. Reserve-Infanterie-Regiment (20.4.1917 – 22.3.1917)
Zraněn (22.3.1917 – 7.6.1917)
Ersatz-Battalion 261. Reserve-Infanterie-Regiment (7.6.1917 – 22.6.1917)
Adjutant 261. Reserve-Infanterie-Regiment (22.6.1917 – 26.8.1917)
Zraněn (26.8.1917 – 27.11.1917)
Ersatz-Battalion 261. Reserve-Infanterie-Regiment (27.11.1917 – 14.4.1919)
Garde-Fusilier-Regiment (14.4.1919 – 17.9.1919)
Velitel roty Freiwilligen-Garde-Grenadier-Battalion (17.9.1919 – 10.2.1920)
Velitel Nachrichten-Četa Freiwilligen-Garde-Grenadier-Battalion (10.2.1920 – 1.5.1920)
Velitel Nachrichten-Četa 102. Reichswehr-Infanterie-Regiment (1.5.1920 – 1.10.1920)
4. Infanterie-Regiment (1.10.1920 – 1.1.1922)
Štáb 4. Infanterie-Regiment (1.1.1922 – 1.10.1924)
Velitel roty 4. Infanterie-Regiment (1.10.1924 – 1.4.1932)
9. Gebirgs-Regiment a Štáb 4. Division (1.4.1932 – 1.10.1934)
Štáb Wehrkreis IV (1.10.1934 – 15.10.1935)
Velitel II. Battalion 9. Infanterie-Regiment (15.10.1935 – 1.4.1938)
Štáb 9. Infanterie-Regiment (1.4.1938 – 10.11.1938)
Velitel 123. Grenz-Infanterie-Regiment (10.11.1938 – 4.4.1940)
Führer-Reserve OKH (4.4.1940 – 1.6.1940)
Wehrkreis XX (1.6.1940 – 1.7.1942)
Wehrkreis IV (1.7.1942 – 1.2.1943)
Führer-Reserve OKH (1.2.1943 – 20.2.1943)
Velitel válečných zajatců Wehrkreis IV (20.2.1943 – 1.4.1945)
Velitel válečných zajatců Wehrkreis XVII (1.4.1945 – 7.5.1945)
V americkém zajetí (7.5.1945 – 31.3.1947)

Leave a Comment