Kurt von Bismarck

Kurt von Bismarck
Generalmajor

* 10.7.1879, Berlín
+ 5.1.1943, Potsdam

Leutnant (18.8.1899)
Oberleutnant (17.9.1909)
Hauptmann (10.9.1913)
Major (18.4.1918)
Oberstleutnant (1.3.1924)
Oberst (1.5.1929)
Generalmajor (1.4.1941)

Důstojnický čekatel 3. Garde-Regiment (7.3.1898 – 10.9.1913)
Adjutant I. Battalion 3. Garde-Regiment (1.10.1905 – 30.9.1908)
Válečná akademie (1.10.1908 – 21.7.1911)
Generální štáb (1.4.1912 – 10.9.1913)
Adjutant 2. Garde-Infanterie-Brigade (10.9.1913 – 16.12.1914)
3. Garde-Regiment (16.12.1914 – 8.1.1915)
Velitel roty 262. Reserve-Infanterie-Regiment (8.1.1915 – 5.6.1915)
Velitel I. Battalion 262. Reserve-Infanterie-Regiment (5.6.1915 – 14.2.1916)
Štáb XXXX. Reserve-Korps (22.8.1915 – 30.11.1915)
Štáb 14. Landwehr-Division (4.1.1916 – 15.2.1916)
Adjutant Höhere-Kommando Ost (14.2.1916 – 31.8.1916)
Štáb Feld Armee (31.8.1916 – 23.1.1917)
Štáb 202. Infanterie-Division (23.1.1917 – 23.11.1917)
Štáb 14. Infanterie-Division (23.11.1917 – 12.9.1918)
Štáb III. Armee-Korps (12.9.1918 – 30.12.1918)
Garde-Korps (30.12.1918 – 6.4.1919)
15. Reichswehr-Schützen-Battalion (6.4.1919 – 15.5.1920)
Velitel II. Battalion Lehr-Infanterie-Regiment Lehr-Brigade Döberitz (15.5.1920 – 8.8.1920)
115. Infanterie-Regiment (8.8.1920 – 1.1.1921)
8. Infanterie-Regiment (1.11.1921 – 1.11.1921)
Velitel roty 8. Infanterie-Regiment (1.11.1921 – 6.4.1922)
Velitel I. Battalion 8. Infanterie-Regiment (6.4.1922 – 1.10.1923)
Štáb 3. Division a Učitel u Infanterie-Schule (1.10.1923 – 8.10.1914)
Štáb 1. Kavallerie-Division (1.12.1923 – 8.10.1924)
8. Infanterie-Regiment (8.10.1924 – 1.2.1925)
Velitel Oppeln (1.4.1926 – 30.9.1929)
Propuštěn z armády (30.9.1929)
Velitel Abwehr-Kreis Potsdam (1.10.1933 – 31.7.1942)
Propuštěn z armády (31.7.1942)

Leave a Comment