Kurt Cuno

Kurt Cuno
Generalleutnant

*27.8.1896, Zweibrücken
+14.7.1961, Mnichov

Rytířský kříž (18.1.1942)
Německý kříž ve zlatě (14.1.1942)

Leutnant (23.4.1916)
Oberleutnant (01.4.1924)
Hauptmann (01.2.1929)
Major (01.6.1935)
Oberstleutnant (01.2.1938)
Oberst (01.1.1941)
Generalmajor (01.7.1943)
Generalleutnant (01.8.1944)

Kurt-Cuno

Důstojnický čekatel, Ersatz-Abteilung II 4. Bayerischer-Pionier-Ersatz-Battalion (04.2.1915 – 31.12.1915)
Bayerischer-Pionier-Regiment (31.12.1915 – 11.2.1918)
Adjutant 9. Bayerischer Pionier-Battalion (11.2.1918 – 25.1.1919)
Inspektion Bayerischer Pionier Korps (25.1.1919 – 05.5.1920)
123. Transport-Battalion (mot) (05.5.1920 – 01.10.1920)
7. Transport-Battalion (mot) (01.10.1920 – 01.10.1927)
Štáb 6. Division (01.10.1927 – 01.10.1929)
Říšské ministerstvo obrany (01.10.1929 – 01.10.1930)
Velitel roty, 7. Transport-Battalion (mot) (01.10.1930 – 01.10.1933)
Náčelník kurzů taktiky, Panzertruppe Schule (01.10.1933 – 01.10.1937)
Velitel I. Battalion 25. Panzer-Regiment (01.10.1937 – 01.1.1940)
Velitel 1. Panzer-Regiment (01.1.1940 – 01.3.1940)
Náčelník oddělení, OKH (01.3.1940 – 01.10.1940)
Velitel 39. Panzer-Regiment (01.10.1940 – 23.1.1942)
Führer-Reserve OKH (23.1.1942 – 28.12.1942)
Velitel Schnelle Truppe, Wehrkreis XIII (28.12.1942 – 08.8.1943)
Velitel 233. Reserve-Panzer-Division (08.8.1943 – 20.5.1944)
Generál pro dopravní záležitosti OKH (20.5.1944 – 08.6.1945)
V zajetí (08.6.1945 – 30.6.1947)

Leave a Comment