Konrad Barde

Konrad Barde
Generalmajor

* 13.11.1897, Alt-Rosenberg
+ 4.5.1945, Traunstein

RK: 5.1.1943, Oberst, velitel Artillerie Regiment 104
DkiG: 26.12.1941

Leutnant Landwehr-Armee (14.5.1918)
Polizei-Leutnant (2.9.1921)
Polizei-Oberleutnant (1.10.1924)
Polizei-Hauptmann (1.4.1930)
Hauptmann (15.10.1935)
Major (1.1.1937)
Oberstleutnant (1.7.1940)
Oberst (1.4.1942)
Generalmajor (1.3.1945)

Válečný dobrovolník 6. Feld-Artillerie-Regiment (15.11.1916 – 2.3.1917)
602. Feld-Artillerie-Regiment (2.3.1917 – 9.9.1918)
Štáb II. Battalion 602. Feld-Artillerie-Regiment (9.9.1918 – 7.1.1919)
Propuštěn z armády (7.1.1919)
6. Feld-Artillerie-Regiment (15.1.1919 – 9.3.1919)
Adjutant II. Battalion 6. Feld-Artillerie-Regiment (9.3.1919 – 13.4.1919)
4. Baterie 6. Feld-Artillerie-Regiment (13.4.1919 – 12.7.1919)
Adjutant II. Battalion 6. Feld-Artillerie-Regiment (12.7.1919 – 15.5.1920)
7. Baterie 6. Feld-Artillerie-Regiment (15.5.1920 – 31.12.1920)
Propuštěn z armády (31.12.1920)
Polizei, Velitel čety 4. Abteilung Kreuzberg (2.9.1921 – 25.6.1922)
Velitel čety Beuthen (25.6.1922 – 14.8.1922)
Propuštěn z Polizei (14.8.1922)
Polizei jako velitel čety v Oppeln (25.10.1922 – 23.4.1924)
Polizei Mikultschütz (23.4.1924 – 7.1.1927)
Kriminal-Polizei Hindenburg (7.1.1927 – 15.2.1927)
Polizei-Kreis 1, Hindenburg (15.2.1927 – 11.4.1927)
Grenz-Polizei Hindenburg (11.4.1927 – 20.4.1927)
Kommando Polizei Gleiwitz (20.4.1927 – 1.12.1929)
Velitel 4. Polizei Hindenburg (1.12.1929 – 17.12.1930)
Velitel Polizei Hagen (1.5.1930 – 17.12.1930)
Velitel 4. Polizei Hindenburg (17.12.1930 – 1.5.1934)
Velitel 2. Polizei Hindenburg (1.5.1934 – 15.10.1935)
Infanterie-Regiment Breslau (28.5.1934 – 28.7.1934)
Velitel 4. Polizei Beuthen (3.9.1934 – 28.9.1934)
IV. Battalion Artillerie-Regiment Schweidnitz (1.7.1935 – 14.10.1935)
Štáb I. Battalion 64. Artillerie-Regiment (15.10.1935 – 6.10.1936)
Velitel baterie 44. Artillerie-Regiment (6.10.1936 – 1.3.1938)
Velitel I. Battalion 44. Artillerie-Regiment (1.3.1938 – 23.11.1940)
Velitel IV. Battalion 104. Artillerie-Regiment (23.11.1940 – 26.3.1942)
Velitel 104. Artillerie-Regiment (26.3.1942 – 1.2.1944)
Führer-Reserve OKH (1.2.1944 – 7.6.1944)
Artillerie-Kommando 186 (7.6.1944 – 19.9.1944)
Führer-Reserve OKH (19.9.1944 – 29.12.1944)
Důstojník z.b.V. u Reichsführer-SS (1.12.1944 – 29.12.1944)
Velitel 338. Infanterie-Division (29.12.1944 – 18.1.1945)
Velitel 198. Infanterie-Division (18.1.1945 – 22.4.1945)
Führer-Reserve OKH (22.4.1945 – 4.5.1945)
Spáchal sebevraždu (4.5.1945)

Leave a Comment