Karl Heinrich Hermann Barnbeck

karl-heinrich-hermann-barnbeck

Karl Heinrich Hermann Barnbeck
Oberst

* 7.10.1894, Rosehefe/Kreis Buckeburg/Schaumburg-Lippe
+ 25.10.1944, Standortlazarett Minden/ Heeresgruppe B

V doporučení pro udělení Rytířského kříže se píše: velitel 71. Infanterie Division doporučuje udělení Rytířského kříže Oberst Barnbeckovi, veliteli 211. Infanterie Regiment.

V boji u Stalingradu Oberst Barnbeck umožnil díky svému rozhodnutí a osobní statečnosti dobytí středu Stalingradu divizí. Když byla většina divize v úzkém koridoru podél železnice k Volze 14.9.1942, Oberst Barnbeck chránil se svým plukem pravé křídlo divize, od které byl nakonec odříznut. Když se 15.9.1942 nabídla příležitost k ofenzivní akci, rozhodl se Barnbeck sám, navzdory nízké bojové síle svého pluku, napadnout dobře vybudované polní opevnění nepřítele a obnovit spojení s divizí. Když hrozilo zastavení útoku pluku na obraně nepřítele, Oberst Barnbeck osobně v čele svých vojáků vnikl do zákopů nepřítele a vynutil si průlom. Znovu a znovu vedl útoky proti zoufalému odporu nepřítele, když se již zdálo, že další postup není možný.

Oberst Barnbeck byl řídícím činitelem útoku, který po tvrdém boji zblízka vedl ke zničení ruské střelecké brigády ohrožující týl a křídlo divize. 211. Infanterie Regiment jen v síle praporu způsobil nepříteli těžké ztráty, zajal 1.200 vojáků, 8 děl, 121 kulometů a 56 minometů. Oberst Barnbeck se probil se svým plukem jako čelo divize k Volze, což nakonec vedlo k obsazení středu města.

Leave a Comment