Karl Burdach

Karl Burdach
Generalleutnant

* 28.7.1891, Chemnitz / Sachsen
+ 30.12.1976, Freiburg im Breisgau

Rytířský kříž královského saského vojenského řádu St. Heinrich (29.4.1918)
Rytířský kříž (23.2.1944)
Německý kříž ve zlatě (26.12.1941)

Leutnant (14.8.1913)
Oberleutnant (27.1.1917)
Hauptmann (1.11.1923)
Major (1.4.1932)
Oberstleutnant (1.10.1934)
Oberst (1.4.1937)
Generalmajor (1.6.1941)
Generalleutnant (1.11.1942)

Důstojnický čekatel 12. Feld-Artillerie-Regiment (1.4.1912 – 2.8.1914)
Válečná škola Glogau (5.10.1912 – 15.6.1913)
12. Feld-Artillerie-Regiment (2.8.1914 – 1.4.1915)
Adjutant I. Battalion 12. Feld-Artillerie-Regiment (1.4.1915 – 25.3.1916)
I. Battalion 12. Feld-Artillerie-Regiment (25.3.1916 – 26.3.1917)
Velitel baterie 12. Feld-Artillerie-Regiment (19.12.1916 – 5.1.1917 a 26.3.1917 – 15.6.1917)
Plukovní adjutant 12. Feld-Artillerie-Regiment (15.6.1917 – 30.7.1917)
Adjutant Artillerie-Kommando 23 (1.12.1917 – 1.1.1919)
III. Armee-Korps (22.12.1917 – 4.1.1918)
12. Feld-Artillerie-Regiment (1.1.1919 – 26.2.1919)
Adjutant 2. Sachsische Grenz-Jäger-Artillerie-Battalion (26.2.1919 – 21.4.1919)
Adjutant Artillerie-Velitel 1. Sachsische Grenz-Jäger-Brigade (21.4.1919 – 29.11.1919)
Operační náčelník Štáb 12. Reichswehr-Brigade (29.11.1919 – 14.7.1920)
Velitel baterie 12. Reichswehr-Artillerie-Regiment (14.7.1920 – 1.10.1920)
4. Artillerie-Regiment (1.10.1920 – 1.10.1921)
Štáb 7. Division (1.10.1921 – 1.10.1923)
III. Battalion 14. Infanterie-Regiment (14.6.1922 – 30.9.1922)
4. Artillerie-Regiment (1.10.1923 – 1.10.1924)
Technická kolej Berlín (1.10.1924 – 1.10.1925)
Říšské ministerstvo obrany (1.10.1925 – 1.4.1928)
3. Artillerie-Regiment (1.4.1928 – 1.10.1928)
4. Artillerie-Regiment (1.10.1928 – 1.2.1929)
Velitel baterie 4. Artillerie-Regiment (1.2.1929 – 1.10.1931)
Štáb 4. Division (1.10.1931 – 15.10.1935)
Velitel II. Battalion 50. Artillerie-Regiment (15.10.1935 – 1.10.1937)
Říšské ministerstvo války (1.10.1937 – 12.10.1937)
Náčelník oddělení záložních jednotek Říšské ministerstvo války (12.10.1937 – 4.2.1938)
Náčelník oddělení pro záložní záležitosti OKH (4.2.1938 – 25.9.1939)
Velitel 194. Artillerie-Regiment (25.9.1939 – 1.4.1940)
Artillerie-Kommando 123 (1.4.1940 – 6.8.1941)
I. Armee-Korps (22.6.1940 – 11.7.1941)
Velitel Gruppe Burdach, 18. Armee (12.7.1941 – 25.7.1941)
Velitel 251. Infanterie-Division (6.8.1941 – 7.12.1942)
Velitel Gruppe Burdach, XXVII. Armee-Korps (7.12.1942 – 1.2.1943)
Velitel XXVII. Armee-Korps (1.2.1943 – 9.6.1943)
Führer-Reserve OKH (9.6.1943 – 30.6.1943)
Armee-Gruppe Nord (30.6.1943 – 9.7.1943)
Nemocen, v nemocnici (9.7.1943 – 7.9.1943)
Velitel 11. Infanterie-Division (7.9.1943 – 24.5.1944)
Führer-Reserve OKH (24.5.1944 – 23.6.1944)
Armee-Gruppe Nord Ukraine (23.6.1944 – 5.7.1944)
Höhere-Artillerie-Kommando 311 (5.7.1944 – 7.9.1944)
Führer-Reserve OKH (07.9.1944 – 25.9.1944)
Höhere Artillerie-Kommando 320 (25.9.1944 – 17.4.1945)
V americkém zajetí (17.4.1945 – 20.12.1947)

Leave a Comment

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close