Johannes Block

Johannes Block
General der Infanterie

* 17.11.1894, Büschdorf / Kreis Halle an der Saale
+ 26.1.1945, Kielce, Visla, Polsko

RK: 22.12.1941, Oberst, velitel Infanterie Regiment 202 / 75. Infanterie Division / XXIX. Amee-Korps und LV. Armee-Korps / 6. Armee / Heeresgruppe Süd
EL (331.): 22.11.1943, Generalleutnant, velitel 294. Infanterie Division / XVII. Armee-Korps / 1. Panzer Armee / Heeresgruppe Süd
1939 Sp.z.1914 EK I
1939 Sp.z.1914 EK II
1914 EK I
1914 EK II
Ostmedaille

Leutnant (11.5.1916)
Oberleutnant (1.7.1934)
Hauptmann (1.7.1934)
Major (1.3.1936)
Oberstleutnant (1.8.1938)
Oberst (1.8.1941)
Generalmajor (1.9.1942)
Generalleutnant (21.1.1943)
General der Infanterie (20.8.1944)

Válečný dobrovolník u 75. Feld-Artillerie-Regiment (13.8.1914 – 17.10.1914)
1. Artillerie-Munition-Kolonne IV. Armee-Korps (17.10.1914 – 15.2.1915)
36. Fusilier-Regiment (15.2.1915 – 27.4.1915)
Zraněn, v nemocnici (27.4.1915 – 21.6.1915)
I. Ersatz-Battalion 36. Fusilier-Regiment (21.6.1915 – 15.7.1915)
Důstojnický čekatel II. Erstaz-Battalion 146. Infanterie-Regiment (15.7.1915 – 7.12.1915)
Důstojnický kurz Döberitz (1.9.1915 – 10.11.1915)
146. Infanterie-Regiment (7.12.1915 – 14.11.1916)
V nemocnici (14.11.1916 – 23.3.1917)
Reserve-Battalion 146. Infanterie-Regiment (23.3.1917 – 6.5.1917)
208. Reserve-Infanterie-Regiment (6.5.1917 – 20.5.1917)
Velitel útočného oddílu I. Battalion 208. Reserve-Infanterie-Regiment (20.5.1917 – 18.7.1917)
Zraněn, v nemocnici (18.7.1917 – 6.11.1917)
146. Infanterie-Regiment (6.11.1917 – 11.11.1917)
Velitel odminovacího oddílu I. Battalion 146. Infanterie-Regiment (11.11.1917 – 1.6.1918)
Velitel a instruktor výcvikového kurzu pro turecké vojáky (1.6.1918 – 17.7.1918)
V nemocnici (17.7.1918 – 10.10.1918)
Adjutant II. Battalion 146. Infanterie-Regiment (10.10.1918 – 9.12.1918)
V nemocnici (9.12.1918 – 9.3.1919)
146. Infanterie-Regiment (9.3.1919 – 16.5.1919)
V nemocnici (16.5.1919 – 15.7.1919)
Velitel roty 146. Infanterie-Regiment (15.7.1919 – 20.7.1919)
Velitel roty 40. Schütze-Regiment (20.7.1919 – 9.8.1919)
Adjutant Freikorps Napoleon / 40. Schütze-Regiment (9.8.1919 – 9.9.1919)
Plukovní adjutant 40. Schütze-Regiment (9.9.1919 – 9.10.1919)
Velitel roty 120. Infanterie-Regiment (9.10.1919 – 1.10.1920)
Štáb 3. Infanterie-Regiment (20.2.1920 – 1.10.1920)
2. Infanterie-Regiment (1.10.1920 – 31.5.1924)
Infanterie-Schule v Mnichově (21.9.1923 – 30.11.1923)
Propuštěn z armády pro účast na nacistickém puči v Mnichově 9.11.1923 (31.5.1924)
Zařazen zpět do armády k 4. Infanterie-Regiment (1.7.1934 – 1.10.1934)
Velitel roty Infanterie-Regiment Kolberg (1.10.1934 – 15.10.1935)
Velitel roty 4. Infanterie-Regiment (15.10.1935 – 1.2.1937)
Velitel I. Battalion 4. Infanterie-Regiment (1.2.1937 – 14.3.1940)
Velitel 202. Infanterie-Regiment (14.3.1940 – 15.5.1942)
Velitel 294. Infanterie-Division (15.5.1942 – 1.6.1942)
Führer-Reserve OKH (1.6.1942 – 1.9.1942)
Velitel 294. Infanterie-Division (1.9.1942 – 24.12.1943)
Führer-Reserve OKH (24.12.1943 – 1.4.1944)
Kurz pro velící generály v Döberitz-Elsgrund (5.1.1944 – 25.1.1944)
Velitel VIII. Armee-Korps (1.4.1944 – 15.4.1944)
Umístěn k Armee-Gruppe Nord-Ukraine (15.4.1944 – 15.6.1944)
Velitel XIII. Armee-Korps (25.4.1944 – 5.6.1944)
Velitel LVI. Panzer-Korps (15.6.1944 – 26.1.1945)
Zabit v boji u Baranova nedaleko Kielce (26.1.1945)

Leave a Comment