Johannes Blaskowitz

Johannes Blaskowitz
Generaloberst

* 10.7.1883, Paterswalde / Kreis Wehlau / Ostpreußen
+ 5.2.1948, sebevražda, vězení Nürnberg

RK: 30.9.1939, Genenaroberst, OB 8. Armee
EL (640.): 28.10.1944, Genenaroberst, OB Heeesgruppe G
Schw. (12.): 25.1.1945, Genenaroberst, OB Niederlande
1939 Spange zum 1914 EK I
1939 Spange zum 1914 EK II
1914 EK I
1914 EK II
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Rytířský kříž Královského domu Hohenzollernů s meči (1.9.1917)
Německý kříž ve zlatě (30.10.1943)

Leutnant (27.1.1902)
Oberleutnant (27.1.1910)
Hauptmann (17.2.1914)
Major (1.1.1922)
Oberstleutnant (6.4.1926)
Oberst (1.10.1929)
Generalmajor (1.10.1932)
Generalleutnant (1.12.1933)
General der Infanterie (1.8.1936)
Generaloberst (1.10.1939)

Důstojnický čekatel, 18. Infanterie-Regiment (2.3.1901 – 20.7.1912)
Válečná škola, Engers (14.4.1901 – 13.12.1901)
Vojenský výcvikový institut (1.10.1904 – 28.2.1905)
Výběrový kurz ve Vojenském výcvikovém institutu (1.3.1905 – 31.7.1905)
Pomocný učitel ve Vojenském výcvikovém institutu (1.10.1905 – 28.2.1907)
Válečná akademie (1.10.1908 – 21.7.1911)
17. husarský pluk (22.7.1911 – 20.9.1911)
170. Infanterie-Regiment (20.7.1912 – 1.4.1914)
Štáb 111. Infanterie-Regiment (1.4.1914 – 2.8.1914)
Velitel roty, 111. Infanterie-Regiment (2.8.1914 – 16.8.1915)
Velitel Horské kulometné roty, 3. Jäger-Regiment (16.8.1915 – 20.10.1915)
Velitel I. Battalion 3. Jäger-Battalion (20.10.1915 – 4.4.1916)
Velitelství X. Armee-Korps (4.4.1916 – 7.9.1916)
Generální štáb (7.9.1916 – 11.10.1916)
Štáb 75. Reserve-Division (11.10.1916 – 9.9.1918)
Útočný kurz (11.12.1916 – 15.12.1916)
Velitelský kurz u Armee-Gruppe Kronprinz Rupprecht (19.2.1917 – 24.2.1917)
Dělostřelecká škola Wahn (26.2.1917 – 3.3.1917)
Armádní škola bojových plynů Berlín (5.3.1917 – 10.3.1917)
Generální kurz Wahn (18.1.1918 – 25.1.1918)
Velitelský kurz Sedan (19.2.1918 – 28.2.1918)
Přidělen náčelníkovy štábu Feld-Armee z.b.V. a štáb rakousko-uherské 37. Honved-Division (9.9.1918 – 8.11.1918)
Velení 7. Armee z.b.V. (8.11.1918 – 4.12.1918)
Štáb X. Armee-Korps (4.12.1918 – 23.9.1919)
Štáb Wehrkreis V (23.9.1919 – 1.10.1920)
Štáb 5. Division (1.10.1920 – 12.5.1921)
Štáb Infanterie-Kommando V (12.5.1921 – 1.10.1924)
Velitel III. Battalion 13. Infanterie-Regiment (1.10.1924 – 1.2.1928)
Náčelník štábu 5. Division (1.2.1928 – 1.12.1930)
Velitel Bádenska (1.11.1929 – 31.1.1933)
Velitel 14. Infanterie-Regiment (1.12.1930 – 1.2.1933)
Inspektor zbrojních škol, Říšské ministerstvo obrany (1.2.1933 – 1.4.1935)
Velitel 2. Division a Wehrkreis II (1.4.1935 – 21.6.1935)
Velitel II. Armee-Korps a Wehrkreis II (21.6.1935 – 10.11.1938)
Velitel Armee-Gruppe-Kommando 3 (10.11.1938 – 26.8.1939)
Velitel 8. Armee (26.8.1939 – 5.10.1939)
Velitel 2. Armee (5.10.1939 – 23.10.1939)
Velitel Ost (23.10.1939 – 14.5.1940)
Velitel Hraničního sektoru Mitte (6.11.1939 – 14.5.1940)
Velitel 9. Armee (14.5.1940 – 30.5.1940)
Führer-Reserve OKH (30.5.1940 – 9.6.1940)
Vojenský velitel severní Francie (9.6.1940 – 26.6.1940)
Führer-Reserve OKH (26.6.1940 – 25.10.1940)
Velitel 1. Armee (25.10.1940 – 10.5.1944)
Zastupující velitel Heeres-Gruppe D (4.2.1942 – 8.3.1942)
Velitel Heeres-Gruppe G a Armee-Gruppe G (10.5.1944 – 21.9.1944)
Führer-Reserve OKH (21.9.1944 – 24.12.1944)
Velitel Heeres-Gruppe G (24.12.1944 – 28.1.1945)
Velitel Heeres-Gruppe H (28.1.1945 – 21.3.1945)
Velitel 25. Armee (21.3.1945 – 7.4.1945)
Velitel Festung Nederland (7.4.1945 – 5.5.1945)
V zajetí (5.5.1945 – 28.11.1947)
Velitel německých jednotek mezi západní hranic Holandska a řekou Weserou pod velením 1st Canadian Army (5.5.1945 – 6.6.1945)
Souzen za válečné zločiny (28.11.1947 – 5.2.1948)
Spáchal sebevraždu ve Vojenské věznici Nürnberg (5.2.1948)

Leave a Comment

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close