Johannes Bässler

Johannes Bässler
Generalleutnant

* 3.5.1892, Grasegrund, Slezsko
+ 9.11.1944, Vídeň

Německý kříž ve zlatě (8.1.1943)

Leutnant (20.1.1914)
Oberleutnant (18.8.1917)
Hauptmann (1.4.1925)
Major (1.12.1932)
Oberstleutnant (1.7.1935)
Oberst (1.1.1938)
Generalmajor (1.2.1942)
Generalleutnant (1.2.1944)

14. Infanterie-Regiment (20.1.1914 – 22.8.1914)
Zraněn, v nemocnici (22.8.1914 – 26.9.1914)
Ersatz-Battalion 14. Infanterie-Regiment (26.9.1914 – 29.12.1914)
28. Feld-Infanterie-Battalion (21.12.1914 – 29.12.1914)
Velitel čety 272. Reserve-Infanterie-Regiment (29.12.1914 – 25.7.1915)
Ersatz-Battalion 63. Infanterie-Regiment (25.7.1915 – 27.8.1915)
Velitel roty 272. Reserve-Infanterie-Regiment (27.8.1915 – 1.8.1917)
Učitel důstojnický kurz u 270. Reserve-Infanterie-Regiment (10.6.1917 – 8.8.1917)
Důstojnický kurz Döberitz (15.8.1917 – 25.8.1917)
Ersatz-Battalion 63. Infanterie-Regiment (25.8.1917 – 22.3.1918)
Důstojnický kurz Döberitz (6.12.1917 – 22.3.1918)
Velitel roty 232. Reserve-Infanterie-Regiment (22.3.1918 – 6.7.1918)
Ersatz-Battalion 63. Infanterie-Regiment (6.7.1918 – 25.7.1918)
Adjutant 82. Reserve-Infanterie-Brigade (25.7.1918 – 3.1.1919)
156. Infanterie-Regiment (3.1.1919 – 15.5.1919)
63. Infanterie-Regiment (15.5.1919 – 10.2.1920)
16. Infanterie-Regiment (10.2.1920 – 12.12.1920)
Štáb Ausbildungs-Battalion 3. Infanterie-Regiment (12.12.1920 – 1.10.1924)
Na velitelství Festung Marienburg (26.10.1920 – 1.10.1921)
Štáb 1. Division (1.10.1922 – 1.10.1924)
Štáb Ausbildungs-Battalion 3. Infanterie-Regiment (1.10.1924 – 1.10.1925)
Asistent velitele výcviku Reichswehr-ministerstvo (1.10.1925 – 1.10.1926)
Expert Reichswehr-Ministerstvo (1.10.1926 – 1.1.1931)
Velitel roty 2. Motor-Transport-Battalion (1.1.1931 – 1.9.1933)
Učitel důstojnických kurzů (1.9.1933 – 1.8.1934)
Operační náčelník 3. Kavallerie-Division (1.8.1934 – 15.10.1935)
Operační náčelník 1. Panzer-Division (15.10.1935 – 28.9.1936)
Operační náčelník Kommando Panzertruppe (28.9.1936 – 1.4.1934)
Operační náčelník XVI. Armee-Korps (1.4.1938 – 10.11.1938)
Velitel 4. Panzer-Regiment (10.11.1938 – 1.9.1939)
Führer-Reserve OKH (1.9.1939 – 10.9.1939)
Náčelník štábu XI. Armee-Korps (10.9.1939 – 21.2.1942)
Führer-Reserve OKH (21.2.1942 – 15.4.1942)
Velitel 9. Panzer-Division (15.4.1942 – 27.7.1942)
Führer-Reserve OKH (27.7.1942 – 16.11.1942)
Velitel 14. Panzer-Division (16.11.1942 – 26.11.1942)
Führer-Reserve OKH (26.11.1942 – 6.4.1943)
Štáb Oberbefehlshaber West (6.4.1943 – 19.6.1943)
Velitel Division A (19.6.1943 – 7.7.1943)
Velitel 242. Infanterie-Division (7.7.1943 – 26.8.1944)
Vážně zraněn, nemocnice Vídeň (26.8.1944 – 8.11.1944)
Zemřel na následky zranění (8.11.1944)

Leave a Comment