Hermann-Heinrich Behrend

Hermann-Heinrich Behrend
Generalmajor

* 25.0.1898, Perleberg an der Stepenitz / Kreis Prignitz / Preußen
+ 19.6.1987, Soltau

RK: 15.7.1941, Major, velitel I./ Infanterie Regiment 489 / 1. Panzer Division / XXXXI. Armee-Korps (mot.) / Panzer Gruppe 4 / Heeresgruppe Nord
EL (421.): 6.3.1944, Oberst, velitel Grenadier Regiment 154 / 58. Infanterie Division / L. Armee-Korps /18. Armee / Heeresgruppe Nord
Schw. (148.): 26.4.1945, Generalmajor, velitel 490. Infanterie Division / LXXXVI. Armee-Korps / 1. Fallschirm-Armee / OB Nordwest
1939 Spange zum 1914 EK I: 10.6.1940
1939 Spange zum 1914 EK II: 12.5.1940
1914 EK I: 4.11.1918
1914 EK II: 9.6.1917
Wehrmachtbericht: 18.4.1945
Infanterie-Sturmabzeichen
Verwundetenabzeichen, 1939 in Silber [nebo Gold]
Ehrenkreuz für Frontkämpfer

Hermann-Heinrich Behrend

Leutnant (13.4.1917)
Oberleutnant (1.2.1926)
Hauptmann (1.9.1933)
Reserve-Major (21.1.1939)
Major (1.3.1939)
Oberstleutnant (1.9.1941)
Oberst (1.3.1943)
Generalmajor (17.4.1945)

Válečný dobrovolník 90. Fusilier-Regiment (1.6.1915 – 14.11.1915)
43. Infanterie-Regiment (14.11.1915 – 29.2.1916)
Důstojnický čekatel 43. Infanterie-Regiment (29.2.1916 – 14.4.1917)
Důstojník 43. Infanterie-Regiment (14.4.1917 – 5.8.1917)
Ordonanční důstojník II. Battalion 43. Infanterie-Regiment (5.8.1917 – 24.1.1918)
Velitel čety a 2. MG-Kompanie 43. Infanterie-Regiment (24.1.1918 – 23.1.1919)
I. Freiwilligen-Battalion 43. Infanterie-Regiment, později III. Battalion 2. Schützen-Regiment (23.1.1919 – 21.2.1920)
43. Infanterie-Regiment (21.2.1920 – 1.3.1920)
Propuštěn z armády (31.3.1920)
1. Infanterie-Regiment (1.1.1924 – 1.4.1928)
1. Pionier-Battalion (1.4.1925 – 13.5.1925)
Válečná škola Dresden (1.10.1925 – 15.2.1926)
1. Pionier-Battalion (2.5.1927 – 28.6.1927)
1. Nachrichten-Battalion (19.1.1928 – 7.4.1928)
I. Battalion 1. Infanterie-Regiment (1.4.1928 – 1.5.1928)
Ausbildung-Battalion 1. Infanterie-Regiment (1.5.1928 – 1.10.1930)
18. Infanterie-Regiment (1.10.1930 – 1.7.1933)
Velitel roty 18. Infanterie-Regiment (1.7.1933 – 1.10.1934)
Velitel roty Infanterie-Regiment Paderborn (1.10.1934 – 15.10.1935)
Velitel roty 64. Infanterie-Regiment (15.10.1935 – 31.1.1937)
Propuštěn z armády (31.1.1937)
16. Infanterie-Regiment (1.2.1939 – 25.8.1939)
Velitel I. Battalion 489. Infanterie-Regiment (25.8.1939 – 10.9.1941)
Zraněn (10.9.1941 – 16.10.1941)
Führer-Reserve OKH – 489. Infanterie-Ersatz-Battalion (16.10.1941 – 20.12.1941)
Velitel strážních jednotek u Velitelství Ukrajiny (20.12.1941 – 1.8.1942)
Velitel strážních jednotek u Velitelství Norska (1.8.1942 – 20.12.1942)
Velitel strážních jednotek u Armee Gruppe Mitte (20.12.1942 – 1.5.1943)
Führer-Reserve OKH (1.5.1943 – 25.5.1943)
Velitel 154. Grenadier-Regiment (25.5.1943 – 10.10.1943)
Nemocen (10.10.1943 – 15.10.1943)
Führer-Reserve OKH (15.10.1943 – 6.12.1943)
Velitel 154. Grenadier-Regiment (6.12.1943 – 20.6.1944)
Führer-Reserve OKH (20.6.1944 – 21.7.1944)
Velitel 529. Grenadier-Regiment (21.7.1944 – 1.8.1944)
Velitel Division-Gruppe 299 (1.8.1944 – 1.9.1944)
Velitel 529. Grenadier-Regiment (1.9.1944 – 15.12.1944)
Führer-Reserve OKH (15.12.1944 – 16.3.1945)
Führer-Reserve OKH (16.3.1945 – 1.4.1945)
Velitel Division Nr. 490 (1.4.1945 – 17.4.1945)
Velitel 490. Infanterie-Division (17.4.1945 – 8.5.1945)
V britském zajetí, od 3.1946 velitel zajatecké-Gruppe Behrend (8.5.1945 – 15.5.1947)

Leave a Comment