Herbert von Böckmann

Herbert von Böckmann
General der Infanterie

*24.7.1886, Bremen
+10.3.1974, Baden-Baden

Rytířský kříž (4.12.1941)

Leutnant (18.8.1906)
Oberleutnant (28.11.1914)
Hauptmann (22.3.1916)
Major (1.2.1929)
Oberstleutnant (1.6.1933)
Oberst (1.6.1935)
Generalmajor (18.1.1939)
Generalleutnant (1.8.1940)
General der Infanterie (19.4.1942)

Důstojnický čekatel 109. Grenadier-Regiment (14.3.1905 – 11.8.1914)
Válečná akademie (1.10.1913 – 31.7.1914)
Letecká škola v Döberitz (2.8.1914 – 11.8.1914)
Pilot u 8. Feld-Luft-Battalion (11.8.1914 – 21.8.1915)
Velitel roty 109. Grenadier-Regiment (21.8.1915 – 13.10.1915)
Armee-Höhere-Kommando Nemen-Armee (13.10.1915 – 15.10.1915)
Ordonanční důstojník ve štábu Gruppe Mitau, 34. Regiment (15.10.1915 – 31.8.1916)
Štáb I. Reserve-Korps (31.8.1916 – 7.12.1916)
Štáb 216. Infanterie-Division (7.12.1916 – 19.11.1917)
Armee-Höhere-Kommando 1 (19.11.1917 – 13.3.1917)
Generální štáb (13.3.1917 – 24.3.1917)
Štáb 38. Infanterie-Division (24.3.1917 – 29.4.1917)
Štáb Armee-Höhere-Kommando 6 (29.4.1917 – 27.8.1917)
36. Reserve-Division (27.8.1917 – 21.12.1917)
Armee-Höhere-Kommando 8 (21.12.1917 – 31.5.1918)
Generální štáb, politické oddělení (31.5.1918 – 1.12.1918)
Štáb Baltische Freikorps (1.12.1918 – 1.3.1919)
Velitel roty 1 Garde-Regiment (Freikorps Potsdam) (1.3.1919 – 1.7.1919)
Velitel roty 5. Infanterie-Regiment (Freikorps Hülsen) (1.7.1919 – 1.10.1920)
Velitel roty 9. Infanterie-Regiment (1.10.1920 – 31.10.1921)
Štáb Gruppe-Kommando 1 (31.10.1921 – 17.11.1922)
Ministerstvo obrany (17.11.1922 – 1.3.1923)
Štáb Infanterie-Kommando I (1.3.1923 – 5.9.1925)
Velitel roty 14. Infanterie-Regiment (5.9.1925 – 1.3.1929)
Expert v Oddělení T1, Ministerstvo obrany (1.3.1929 – 1.10.1932)
Štáb 3. Division (1.10.1932 – 1.9.1934)
Náčelník Výcvikového oddělení Ministerstva obrany (1.9.1934 – 15.10.1935)
Velitel 2. Infanterie-Regiment (15.10.1935 – 3.11.1938)
Náčelník štábu I. Armee-Korps (3.11.1938 – 23.8.1939)
Náčelník štábu 3. Armee (23.8.1939 – 3.10.1939)
Náčelník štábu Grenze-Kommando Nord (3.10.1939 – 26.10.1939)
Velitel 11. Infanterie-Division (26.10.1939 – 26.1.1942)
Führer-Reserve OKH (26.1.1942 – 10.3.1942)
Velitel L. Armee-Korps (10.3.1942 – 20.7.1942)
Führer-Reserve OKH (20.7.1942 – 31.1.1943)
Náčelník personální armádní kanceláře (31.1.1943 – 31.3.1943)
Propuštěn (31.3.1943)

Leave a Comment