Heinrich Domansky

Generalmajor

*13.6.1892, Danzig-Neufahrwasser, Prusko
+28.4.1945, Stutthof, Frische Nehrung, Východní Prusko

Leutnant (22.5.1912)
Oberleutnant (18.12.1915)
Hauptmann (31.1.1920)
Polizei-Hauptmann (01.2.1920)
Hauptmann (01.10.1933)
Major (01.9.1935)
Oberstleutnant (01.6.1938)
Oberst (13.5.1941)
Generalmajor (09.11.1944)

Důstojnický čekatel, 35. Feld-Artillerie-Regiment (14.3.1911 – 01.10.1912)
79. Feld-Artillerie-Regiment (01.10.1912 – 23.4.1915)
Adjutant II. Battalion 79. Feld-Artillerie-Regiment (23.4.1915 – 21.6.1915)
Adjutant 79. Feld-Artillerie-Regiment (21.6.1915 – 17.3.1917)
Velitel baterie, 79. Feld-Artillerie-Regiment (17.3.1917 – 26.10.1918)
Ersatz-Battalion 79. Feld-Artillerie-Regiment (26.10.1918 – 08.11.1918)
Velitel baterie, 79. Feld-Artillerie-Regiment (08.11.1918 – 31.1.1920)
Penzionován (31.1.1920)
Policie (01.2.1920 – 31.8.1920)
Penzionován (31.8.1920)
Velitelství Marienburg (01.10.1933 – 01.5.1934)
III. Battalion 1. Artillerie-Regiment (01.5.1934 – 01.10.1934)
Velitel baterie, Artillerie-Regiment Allenstein (01.10.1934 – 01.4.1935)
Velitel III. Battalion Artillerie-Regiment Allenstein (01.4.1935 – 15.10.1935)
Velitel III. Battalion 11. Artillerie-Regiment (15.10.1935 – 22.7.1938)
Velitel II. Battalion 98. Artillerie-Regiment (22.7.1938 – 15.1.1940)
Velitel 122. Artillerie-Regiment (15.1.1940 – 10.4.1943)
Führer-Reserve OKH (10.4.1943 – 01.5.1943)
Velitel 122. Artillerie-Regiment (01.5.1943 – 20.3.1944)
Artillerie-Kommando 401 (20.3.1944 – 01.9.1944)
Velitel 93. Infanterie-Division (01.9.1944 – 01.10.1944)
Velitel 50. Infanterie-Division (01.10.1944 – 28.4.1945)
Zabit v boji, Stutthof, Frische Nehrung, Východní Prusko (28.4.1945)

Leave a Comment