Heinrich Bürcky

Heinrich Bürcky
Generalmajor

*23.7.1895, Frankenthal
+4.8.1973, Frankenthal

Německý kříž ve zlatě (19.12.1941)

Leutnant (02.6.1915)
Oberleutnant (1.1.1924)
Hauptmann (1.11.1928)
Major (1.4.1935)
Oberstleutnant (1.1.1938)
Oberst (1.11.1940)
Generalmajor (20.1.1944)

Heinrich Bürcky

Důstojnický čekatel 18. Bayerische Infanterie-Regiment (2.11.1914 – 17.4.1915)
MG-Kompanie 18. Bayerische Infanterie-Regiment (27.2.1916 – 13.3.1916)
Velitel čety MG-Kompanie 18. Bayerische Infanterie-Regiment (13.3.1916 – 20.9.1916)
Velitel 1. MG-Kompanie 18. Bayerische Infanterie-Regiment (20.9.1916 – 30.1.1918)
Štáb 18. Bayerische Infanterie-Regiment (2.9.1917 – 8.9.1917)
Adjutant 18. Bayerische Infanterie-Regiment (4.10.1917 – 21.10.1917)
Velitel čety 11. Kompanie 18. Bayerische Infanterie-Regiment (30.1.1918 – 31.1.1918)
Velitel čety 9. Kompanie 18. Bayerische Infanterie-Regiment (31.1.1918 – 1.3.1918)
Velitel roty 9. Kompanie 18. Bayerische Infanterie-Regiment (1.3.1918 – 31.7.1918)
Adjutant 6. Bayerische Infanterie-Brigade (19.7.1918 – 22.8.1918)
Velitel 3. MG-Kompanie 18. Bayerische Infanterie-Regiment (31.7.1918 – 12.6.1919)
Štáb 23. Reichswehr-Brigade (12.6.1919 – 16.10.1919)
Štáb 23. Reichswehr-Brigade (16.10.1919 – 13.5.1920)
23. Jäger-Battalion (13.5.1920 – 29.9.1920)
46. Reichswehr-Infanterie-Regiment (29.9.1920 – 1.1.1921)
Velitel čety 12. MG-Kompanie 21. Infanterie-Regiment (1.1.1921 – 1.4.1925)
Štáb 21. Infanterie-Regiment (1.4.1925 – 1.10.1926)
Velitel čety 13. MG-Kompanie 21. Infanterie-Regiment (1.10.1926 – 1.1.1929)
Velitel 7. Kompanie 21. Infanterie-Regiment (1.1.1929 – 1.3.1933)
Velitel 8. MG-Kompanie 21. Infanterie-Regiment (1.3.1933 – 1.10.1934)
Velitel roty II. Battalion Infanterie-Regiment Nürnberg (1.10.1934 – 15.10.1935)
Učitel Válečná škola Hanover (15.10.1935 – 10.11.1938)
Velitel I. Battalion 62. Infanterie-Regiment (10.11.1938 – 6.2.1940)
Velitel 528. Infanterie-Regiment (6.2.1940 – 1.9.1942)
Führer-Reserve OKH (1.9.1942 – 1.10.1942)
Velitel Infanterie Schule VII Milowitz (1.10.1942 – 13.10.1944)
Führer-Reserve OKH (13.10.1944 – 11.12.1944)
Velitel 159. Infanterie-Division (11.12.1944 – 20.4.1945)
V zajetí (20.4.1945 – 28.6.1947)

Leave a Comment