Hans Karl Böckh-Behrens

Hans Karl Böckh-Behrens
Generalleutnant

* 27.11.1898, Wernigerode im Harz
+ 13.2.1955, Vojkovo, v sovětském zajetí

RK: 9.12.1944, Generalleutnant, velitel 32. Infanterie Division / II. Armee-Korps / 18. Armee / Heersgruppe Nord
1939 Spange zum 1914 EK I
1939 Spange zum 1914 EK II
1914 EK I
1914 EK II
Ostmedaille
DkiG: 30.1.1943

Leutnant (20.1.1915)
Oberleutnant (29.1.1925)
Hauptmann (1.2.1932)
Major (1.1.1936)
Oberstleutnant (1.3.1939)
Oberst (1.2.1941)
Generalmajor (1.7.1942)
Generalleutnant (1.9.1943)

Důstojnický čekatel 36. Fusilier-Regiment (4.10.1914 – 29.1.1915)
36. Fusilier-Regiment (20.1.1915 – 6.5.1915)
Velitel roty 36. Fusilier-Regiment (6.5.1915 – 5.5.1917)
Ve francouzském zajetí (5.5.1917 – 19.2.1920)
7. Reichswehr-Schützen-Regiment (16.4.1920 – 28.6.1920)
Ordonanční důstojník Štáb Infanterie-Kommando IV (28.6.1920 – 14.7.1920)
8. Reichswehr-Schützen-Regiment a 4. Reichswehr-Brigade (14.7.1920 – 1.10.1920)
17. Infanterie-Regiment (1.10.1920 – 1.10.1925)
Artillerie-Schule Jüterbog (1.4.1921 – 30.6.1921)
Sportovní kurz Hannover (16.1.1922 – 13.2.1922)
Sportovní kurz Wünsdorf (17.7.1922 – 13.12.1922)
Wehrkreis VI (1.10.1924 – 1.10.1925)
Štáb 5. Division (1.10.1925 – 1.10.1926)
5. Pionier-Battalion, 5. Nachrichten-Battalion a 5. Motor-Transport-Battalion (1.7.1926 – 30.9.1936)
Říšské ministerstvo obrany, oddělení 4 (1.10.1926 – 1.10.1927)
7. Gebirgs-Regiment (9.6.1927 – 30.9.1927)
17. Infanterie-Regiment a Infanterie-Schule, Dresden (1.10.1927 – 1.2.1928)
14. (A) Kompanie 17. Infanterie-Regiment (1.2.1928 – 1.10.1928)
12. Kompanie 2. Infanterie-Regiment (1.10.1928 – 15.1.1929)
III. Battalion 2. Infanterie-Regiment (15.1.1929 – 1.4.1929)
Štáb III. Battalion 2. Infanterie-Regiment (1.4.1929 – 1.4.1930)
8. MG-Kompanie 2. Infanterie-Regiment (1.4.1930 – 1.10.1930)
12. Kompanie 2. Infanterie-Regiment (1.10.1930 – 1.6.1931)
Štáb III. Battalion 2. Infanterie-Regiment (1.6.1931 – 13.7.1931)
2. Infanterie-Regiment (13.7.1931 – 1.10.1931)
Říšské ministerstvo obrany (1.10.1931 – 1.3.1933)
1. Gebirgs-Regiment (1.3.1933 – 1.5.1933)
Říšské ministerstvo obrany (1.5.1933 – 1.10.1934)
Velitel roty Infanterie-Regiment Deutsch-Eylau (1.10.1934 – 15.10.1935)
Velitel roty 3. Infanterie-Regiment (15.10.1935 – 1.8.1936)
Učitel taktiky, Válečná akademie (1.8.1936 – 1.7.1939)
Štáb I. Armee-Korps (1.7.1939 – 22.8.1939)
Náčelník štábu Korps-Kommando z.b.V. (22.8.1939 – 1.10.1939)
Náčelník štábu XXVI. Armee-Korps (1.10.1939 – 15.10.1939)
Operační náčelník 3. Armee / Grenz-Sektion-Kommando Nord (15.10.1939 – 23.10.1939)
Operační náčelník 16. Armee (23.10.1939 – 16.1.1942)
Náčelník štábu 16. Armee (16.1.1942 – 1.7.1943)
Führer-Reserve OKH (1.7.1943 – 15.9.1943)
Velitel 32. Infanterie-Division (15.9.1943 – 8.5.1945)
Velitel L. Armee-Korps (24.9.1944 – 24.10.1944)
Zajat Sověty na poloostrově Hela (8.5.1945 – 13.2.1955)
Zemřel v zajetí (13.2.1955)

Leave a Comment