Gustav Dürrstein

Generalmajor

*31.8.1889, Frankfurt, Main
+28.5.1945, prohlášen za zmizelého, Ravensburg

Leutnant der Reserve (18.2.1913)
Oberleutnant (06.11.1917)
Hauptmann (01.1.1926)
Major (01.6.1934)
Oberstleutnant (01.10.1936)
Oberst (01.8.1939)
Generalmajor (01.3.1945)

Dobrovolník, 113. Infanterie-Regiment (01.4.1908 – 31.3.1909)
Přesunut do zálohy (31.3.1909 – 02.8.1914)
113. Infanterie-Regiment (23.7.1913 – 16.9.1913)
Velitel čety, 113. Infanterie-Regiment (02.8.1914 – 07.9.1914)
Zraněn (07.9.1914 – 23.9.1914)
Velitel roty Ersatz-Battalion 113. Infanterie-Regiment (23.9.1914 – 25.10.1914)
Velitel čety a roty, 113. Infanterie-Regiment (25.10.1914 – 02.10.1918)
Velitel roty, 113. Infanterie-Regiment (02.10.1918 – 20.12.1918)
Posádka Freiburg (20.12.1918 – 05.1.1919)
Adjutant 57. Infanterie-Brigade (05.1.1919 – 01.2.1919)
Štáb 113. Infanterie-Regiment (01.2.1919 – 08.4.1919)
Velitel čety, Freiwilligen-Battalion V 113. Infanterie-Regiment (08.4.1919 – 01.10.1920)
113. Infanterie-Regiment (01.10.1920 – 01.1.1921)
14. Infanterie-Regiment (01.1.1921 – 01.1.1926)
Velitel roty, 14. Infanterie-Regiment (01.1.1926 – 01.10.1934)
Štáb Ausbildung-Battalion Infanterie-Regiment Konstanz (01.10.1934 – 15.10.1935)
Velitel I. Battalion 14. Infanterie-Regiment (15.10.1935 – 06.10.1936)
Velitel II. Battalion 14. Infanterie-Regiment (06.10.1936 – 26.8.1939)
5. Infanterie-Regiment (26.8.1939 – 20.10.1939)
Velitel 13. Infanterie-Regiment (20.10.1939 – 01.8.1940)
Führer-Reserve OKH (01.8.1940 – 03.8.1940)
Velitel Truppe-Ausbildungs-Platz Oberhofen (03.8.1940 – 12.1.1941)
Velitel Oberhofen (12.1.1941 – 01.5.1944)
Führer-Reserve OKH (01.5.1944 – 05.9.1944)
Feld-Kommando 581, Radom (05.9.1944 – 28.5.1945)
Pohřešován v boji (28.5.1945)

Leave a Comment