Günther Blummentritt

Günther Blummentritt
General der Infanterie

* 10.2.1892, Munchen / Bayern
+ 12.10.1967, Marburg an der Lahn

RK: 13.9.1944, General der Infanterie, náčelník štábu Oberbefehlshaber West und Heeresgruppe D
EL (741.): 18.2.1945, General der Infanterie, velitel 25. Armee / Heeresgruppe H
DkiG: 26.1.1942
1939 Spange zum 1914 EK I
1939 Spange zum 1914 EK II
1914 EK I
1914 EK II
Verw.Abz., 1918 i.Schwarz
Ostmedaille
Medaille zur Erinnerung an den 1.10.38 mit Spange “Prager Burg”
Medaille zur Erinnerung an den 13.03.38
Rytířský kříž Královského domu Hohenzollernů s meči (7.7.1918)

Leutnant (19.11.1912)
Oberleutnant (22.3.1918)
Hauptmann (1.4.1926)
Major (1.9.1933)
Oberstleutnant (1.4.1936)
Oberst (1.10.1938)
Generalmajor (16.1.1942)
Generalleutnant (1.12.1942)
General der Infanterie (1.4.1944)

Důstojnický čekatel u 71. Infanterie-Regiment (29.5.1911 – 4.12.1914)
Válečná škola Gdaňsk (5.1.1912 – 28 Sep 1912)
Adjutant III. Battalion 71. Infanterie-Regiment (4.12.1914 – 1.1.1918)
Plukovní adjutant 71. Infanterie-Regiment (1.1.1918 – 17.8.1918)
V nemocnici (17.8.1918 – 2.9.1918)
71. Infanterie-Regiment (2.9.1918 – 5.9.1918)
Adjutant 205. Infanterie-Brigade (5.9.1918 – 23.12.1918)
Adjutant 76. Infanterie-Brigade (23.12.1918 – 8.1.1919)
Plukovní adjutant 71. Infanterie-Regiment (8.1.1919 – 20.2.1919)
Velitel roty 71. Infanterie-Regiment (20.2.1919 – 11.3.1919)
Velitel roty Freikorps Thüringen (11.3.1919 – 18.3.1919)
Adjutant Hessen-Thüringen-Waldecken Freikorps (18.3.1919 – 23.3.1919)
Velitel roty Hessen-Thüringen-Waldecken Freikorps (23.3.1919 – 1.10.1919)
22. Reichswehr-Schützen-Regiment (1.10.1919 – 1.11.1919)
Velitel roty 11. Reichswehr-Jäger-Regiment (1.11.1919 – 16.5.1920)
21. Reichswehr-Schützen-Regiment (16.5.1920 – 1.10.1920)
Velitel roty 15. Infanterie-Regiment (1.10.1920 – 10.9.1921)
Štáb 5. Division (1.1.1921 – 7.6.1921)
III. Battalion 5. Artillerie-Regiment (7.6.1921 – 28.9.1921)
15. Gebirgs-Regiment (10.9.1921 – 1.10.1921)
Štáb 5. Division (1.10.1921 – 1.10.1922)
15. Infanterie-Regiment (1.10.1922 – 1.10.1924)
Štáb Artillerie-Kommando V (1.11.1923 – 29.2.1924)
9. Gebirgs-Regiment a Univerzita Berlín (1.10.1924 – 1.10.1925)
15. Infanterie-Regiment (1.10.1925 – 1.2.1926)
Štáb 6. Division (1.2.1926 – 1.4.1926)
Operační náčelník 6. Division (1.4.1926 – 1.10.1927)
13. Gebirgs-Regiment (1.10.1927 – 1.2.1928)
Štáb 6. Division (1.2.1928 – 1.1.1930)
Velitel roty 19. Infanterie-Regiment (1.1.1930 – 1.10.1932)
Štáb Gruppe-Kommando 1 (1.10.1932 – 1.9.1933)
Důstojník z.b.V. a učitel na důstojnických kurzech na Válečné akademii (1.9.1933 – 13.4.1935)
Učitel taktiky na Válečné akademii (13.4.1935 – 1.7.1935)
Štáb Wehrkreis VII (1.7.1935 – 15.10.1935)
Operační náčelník VII. Armee-Korps (15.10.1935 – 12.10.1937)
Velitel I. Battalion 19. Infanterie-Regiment (12.10.1937 – 3.11.1938)
Náčelník 4. oddělení Generálního štábu (3.11.1938 – 18.8.1939)
Operační náčelník Armee-Höhere-Kommando 12 (18.8.1939 – 2.9.1939)
Štáb Armee-Gruppe Süd (2.9.1939 – 23.10.1939)
Operační náčelník Armee-Gruppe Süd (23.10.1939 – 26.10.1939)
Operační náčelník Armee-Gruppe A (26.10.1939 – 25.10.1940)
Náčelník štábu 4. Armee (25.10.1940 – 17.1.1942)
Oberquartiermeister I OKH (17.1.1942 – 22.9.1942)
Náčelník štábu Armee-Gruppe D (22.9.1942 – 3.1.1943)
Vážně zraněn při železniční nehodě, Záložní nemocnice I, Hannover (3.1.1943 – 26.6.1943)
Armee-Höhere-Kommando 7 a Armee-Gruppe Süd (26.6.1943 – 10.6.1944)
Náčelník štábu Armee-Gruppe D (Höhere-Kommando West) (10.6.1944 – 10.9.1944)
Führer-Reserve OKH (10.9.1944 – 19.10.1944)
LXXXVI. Armee-Korps (1.10.1944 – 1.11.1944)
LVIII. Panzer-Korps (2.11.1944 – 1.12.1944)
Velitel XII. SS-Armee-Korps (19.10.1944 – 23.11.1944)
Velitel Korps-Gruppe Blumentritt a Armee-Gruppe Von Manteuffel (23.11.1944 – 28.1.1945)
Armee-Höhere-Kommando 25 (28.1.1945 – 29.1.1945)
Velitel 25. Armee (29.1.1945 – 28.3.1945)
Velitel 1. Fallschirmjäger-Armee (28.3.1945 – 10.4.1945)
Velitel Armee-Gruppe Blumentritt (10.4.1945 – 6.5.1945)
Velitel Schleswig-Holstein (6.5.1945 – 1.6.1945)
V britském zajetí (1.6.1945 – 1.12.1945)
V americkém zajetí (1.12.1945 – 1.1.1948)

Leave a Comment