Friedrich Dümlein

Generalleutnant

*26.12.1875, Lindau, Bodensee
+10.4.1948, Tutzing

Leutnant (06.3.1898)
Oberleutnant (09.3.1908)
Hauptmann (25.8.1913)
Major (14.12.1917)
Oberstleutnant (01.4.1923)
Oberst (01.2.1928)
Generalmajor (01.9.1940)
Generalleutnant (01.12.1941)

Důstojnický čekatel, 3. Bayerischer Infanterie-Regiment (11.7.1896 – 01.10.1903)
Kreis-Kommando Weilheim (01.8.1905 – 01.10.1905)
Adjutant Kreis-Kommando Weilheim (01.10.1905 – 30.9.1907)
Velitel čety, 3. Bayerischer Infanterie-Regiment (30.9.1907 – 01.10.1913)
3. Bayerischer Infanterie-Regiment (16.3.1908 – 15.9.1908)
3. Bayerischer Infanterie-Regiment (18.11.1908 – 29.9.1909)
Válečná akademie (01.10.1909 – 30.9.1912)
Adjutant 3. Bayerischer Infanterie-Brigade (01.10.1913 – 01.4.1915)
Adjutant 4. Bayerischer Infanterie-Brigade (01.4.1915 – 17.9.1916)
Operační náčelník, Štáb Division H (7. Armee) (17.9.1916 – 28.9.1916)
Operační náčelník, Štáb 9. Bayerischer Reserve-Division (28.9.1916 – 26.5.1917)
Velitel III. Battalion 20. Bayerischer Reserve-Infanterie-Regiment (26.5.1917 – 30.10.1917)
Štáb I. Bayerischer Armee-Korps (30.10.1917 – 17.12.1918)
Adjutant 2. Bayerischer Infanterie-Division (17.12.1918 – 17.5.1919)
Adjutant Höhere Štáb 104 (17.5.1919 – 01.10.1919)
Adjutant 24. Reichswehr-Brigade (01.10.1919 – 01.4.1920)
Velitel II. Battalion 47. Reichswehr-Infanterie-Regiment (01.4.1920 – 01.1.1921)
Velitel II. Battalion 21. Infanterie-Regiment (01.1.1921 – 01.10.1921)
Velitel roty, 21. Infanterie-Regiment (01.10.1921 – 01.12.1922)
Velitel II. Battalion 21. Infanterie-Regiment (01.12.1922 – 01.10.1923)
Štáb 3. Division a Pionier-Schule Mnichov (01.10.1923 – 01.4.1924)
Armádní mírová komise (01.4.1924 – 01.10.1926)
Říšské ministerstvo obrany (01.10.1926 – 01.11.1928)
Štáb 20. Infanterie-Regiment (01.11.1928 – 01.2.1929)
Velitel 21. Infanterie-Regiment (01.2.1929 – 31.10.1930)
Penzionován (31.10.1930)
Velitel 44. Infanterie-Ersatz-Regiment (26.8.1939 – 01.4.1940)
Führer-Reserve – Wehrkreis-Kommando VII (01.4.1940 – 16.10.1940)
Velitel Division z.b.V. 407 (16.10.1940 – 01.5.1942)
Führer-Reserve (01.5.1942 – 30.6.1942)
Penzionován (30.6.1942)

Leave a Comment