Friedrich Dihm

Generalleutnant

*06.1.1880, Mnichov
+11.8.1956, Tharnberg

Leutnant (13.9.1901)
Oberleutnant (23.10.1910)
Hauptmann (01.10.1913)
Major (01.5.1922)
Oberstleutnant (01.2.1928)
Oberst (01.2.1931)
Generalmajor (01.10.1940)
Generalleutnant (01.10.1942)

Důstojnický čekatel, 9. Bayerischer Feld-Artillerie-Regiment (07.7.1899 – 01.4.1905)
Battalion-Adjutant, 9. Bayerischer Feld-Artillerie-Regiment (01.4.1905 – 01.9.1906)
Adjutant 9. Bayerischer Feld-Artillerie-Regiment (01.9.1906 – 01.8.1914)
Velitel Leichte Munition Kolonne (01.8.1914 – 23.8.1914)
Velitel baterie, 9. Bayerischer Feld-Artillerie-Regiment (23.8.1914 – 25.11.1914)
Velitel baterie, 8. Bayerischer Reserve-Feld-Artillerie-Regiment (25.11.1914 – 17.9.1915)
Ordonanční důstojník, Štáb III. Bayerischer Armee-Korps (17.9.1915 – 18.9.1916)
Štáb 1. Bayerischer Infanterie-Division (18.9.1916 – 19.11.1917)
Štáb z.b.V. 64 (19.11.1917 – 20.1.1919)
Bavorské ministerstvo vojenství (20.1.1919 – 20.4.1919)
Štáb Freikorps Landsberg (20.4.1919 – 01.10.1919)
Štáb Gruppe-Kommando 4 (01.10.1919 – 01.10.1920)
Štáb 7. Transport-Battalion (01.10.1920 – 01.4.1923)
Říšské ministerstvo obrany (01.4.1923 – 01.10.1923)
Štáb Gruppe-Kommando 2 (01.10.1923 – 01.10.1924)
Štáb 7. Division (01.10.1924 – 01.11.1925)
Učitel, Artillerie-Schule Jüterbog (01.11.1925 – 1926)
Učitel, Válečná škola Mnichov (1926 – 1927)
Velitel 7. Transport-Battalion (1927 – 01.2.1929)
Gruppe-Kommando 2 a posádka Kassel (01.2.1929 – 31.3.1931)
Penzionován (31.3.1931)
Reaktivován, Štáb Ersatz-Inspektion Nüremberg (01.10.1933 – 01.1.1935)
Velitel Feld-Administration V (01.1.1935 – 03.1.1938)
Velitel Feld-Administration VII (03.1.1938 – 01.10.1939)
Velitel Feld-Štáb Oberost (01.10.1939 – 20.2.1940)
Führer-Reserve OKH (20.2.1940 – 17.4.1940)
Štáb Artillerie-Kommando 104 (17.4.1940 – 18.5.1940)
Artillerie-Schule Jüterbog (18.5.1940 – 18.5.1940)
Artillerie-Kommando 104 (18.5.1940 – 27.7.1940)
Feld-Inspektor 3 (27.7.1940 – 01.10.1940)
Feld-Štáb West Frankreich (01.10.1940 – 13.12.1940)
Armee-zásobovací-Velitel, OKH (13.12.1940 – 21.3.1942)
Führer-Reserve OKH (21.3.1942 – 10.6.1942)
Artillerie-Kommando 115 (10.6.1942 – 15.3.1944)
Führer-Reserve OKH (15.3.1944 – 23.3.1944)
Generál Z.b.V. u Armee-Gruppe B (23.3.1944 – 15.8.1944)
Führer-Reserve OKH (15.8.1944 – 31.12.1944)
Penzionován (31.12.1944)
V americkém zajetí (02.8.1945 – 25.6.1947)

Leave a Comment