Friedrich Blümke

Friedrich Blümke
Generalmajor

*18.2.1898, Rahnwerder / Kreis Stettin / Pommern
+2.9.1944, Tighina, Rumunsko jako velitel 257. Infanterie Division

RK: 6.11.1943, Oberst, velitel Grenadier Regiment 347 / 197. Infanterie Division / XXVII. Armee-Korps / 4. Armee / Heeresgruppe Mitte
1939 Sp.z.1914 EK I
1939 Sp.z.1914 EK II
1914 EK I
1914 EK II
Ostmedaille
Med.z.Erinnerung a.d. 1.10.38

Leutnant (5.9.1918)
Oberleutnant (1.4.1925)
Hauptmann (1.5.1933)
Major (1.10.1936)
Oberstleutnant (1.1.1939)
Oberst (1.2.1942)
Generalmajor (20.9.1944)

Důstojnický čekatel 42. Infanterie-Regiment (18.11.1916 – 10.9.1917)
42. Infanterie-Regiment Feld (10.9.1917 – 19.9.1918)
Důstojník 12. Kompanie 42. Infanterie-Regiment (19.9.1918 – 6.11.1918)
Velitel roty 42. Infanterie-Regiment (6.11.1918 – 27.8.1920)
Ordonanční důstojník Battalion Von Hammerstein (27.8.1920 – 30.12.1920)
1. Kompanie 6. Reichswehr-Infanterie-Regiment (30.12.1920 – 1.10.1925)
Adjutant III. Battalion 6. Infanterie-Regiment (1.10.1925 – 1.10.1930)
Štáb 2. Division (1.10.1930 – 1.10.1932)
1. Artillerie-Regiment a Truppe-Büro, Ministerstvo obrany (1.10.1932 – 1.10.1933)
Ministerstvo obrany, Oddělení 1 (1.10.1933 – 12.10.1936)
Velitel roty 27. Infanterie-Regiment (12.10.1936 – 12.10.1937)
Operační náčelník 23. Division (12.10.1937 – 20.9.1940)
Führer-Reserve OKH (20.9.1940 – 8.10.1940)
Kurz generálního štábu (8.10.1940 – 17.3.1941)
Führer-Reserve OKH a náčelník štábu VII. Armee-Korps (17.3.1941 – 23.5.1941)
Štáb XIV. Armee-Korps (23.5.1941 – 21.6.1941)
Náčelník štábu XIV. Armee-Korps (21.6.1941 – 6.1.1942)
Náčelník štábu XXXXII. Armee-Korps (6.1.1942 – 20.6.1942)
Führer-Reserve OKH (20.6.1942 – 15.8.1942)
Velitel 347. Infanterie-Regiment (15.8.1942 – 5.1.1944)
Führer-Reserve OKH (5.1.1944 – 5.7.1944)
Velitel 257. Infanterie-Division (5.7.1944 – 24.8.1944)
Zraněn při náletu (24.8.1944)
Zemřel (4.9.1944)

Leave a Comment