Friedrich Bernhard

Friedrich Bernhard
Generalleutnant

*5.10.1888, Gut Radau, Bad Harzburg
+30.12.1945, Brjansk, SSSR, popraven

Německý kříž ve zlatě (17.3.1944)

Leutnant (22.8.1910)
Oberleutnant (25.2.1915)
Hauptmann (27.1.1918)
Major (1.2.1931)
Oberstleutnant (1.7.1934)
Oberst (1.8.1936)
Generalmajor (1.8.1940)
Generalleutnant (1.8.1942)

Důstojnický čekatel 3. železniční-Regiment (15.3.1909 – 1.10.1913)
2. železniční-Regiment (1.10.1913 – 2.8.1914)
14. železniční-stavební-Kompanie (2.8.1914 – 10.10.1914)
2. železniční-Regiment (10.10.1914 – 10.11.1914)
Velitel roty 136. Infanterie-Regiment (10.11.1914 – 10.2.1915)
Ersatz-Abteilung 136. Infanterie-Regiment (10.2.1915 – 1.4.1915)
Adjutant I. Battalion‚ Zelezniční velitelství 3 (1.4.1915 – 28.8.1915)
Adjutant Štáb VII. Battalion (Ost) Železniční velitelství 6 (5.10.1915 – 8.11.1915)
2. železniční-Regiment a letecký pozorovací výcvik u 6. Luft-Ersatz-Battalion (8.11.1915 – 1.2.1916)
3. KG letectva (1.2.1916 – 1.3.1916)
Pozorovatel 14. eskadra 3. KG (1.3.1916 – 4.10.1916)
Armee-Luft-Park B (4.10.1916 – 6.12.1916)
Armee-Luft-Park Süd, poté Luft-Battalion A242 (6.12.1916 – 14.4.1917)
Sestřelen, v ruském zajetí (14.4.1917 – 6.10.1920)
2. Nachrichten-Battalion (8.10.1920 – 1.1.1921)
Velitel roty 2. Nachrichten-Battalion (1.1.1921 – 1.10.1923)
Štáb 2. Nachrichten-Battalion (1.10.1923 – 1.6.1924)
Kurz pro spojovací důstojníky u Artillerie-Schule (21.2.1924 – 4.4.1924)
2. Division (1.6.1924 – 1.6.1924)
Štáb 2. Division (1.6.1924 – 1.10.1925)
6. Gebirgs-Regiment (1.10.1925 – 1.12.1926)
Štáb Gruppe-Kommando 1 a Nachrichten-Schule Jüterbog (1.12.1926 – 1.5.1927)
8. Gebirgs-Regiment (1.5.1927 – 1.4.1928)
Štáb 8. Gebirgs-Regiment (1.4.1928 – 1.11.1930)
Výcvikový kurz Kavallerie-Schule (10.10.1929 – 6.11.1929)
Štáb 1. Kavallerie-Regiment (1.11.1930 – 1.10.1932)
Spojovací kurz u Artillerie-Schule (12.1.1932 – 22.1.1932)
Velitel 2. Nachrichten-Battalion (1.10.1932 – 1.10.1934)
Velitel Nachrichten-Battalion Stettin (1.10.1934 – 15.10.1935)
Velitel Nachrichten-Truppe II (15.10.1935 – 24.8.1939)
Nachrichten-velitel 7. Armee (24.8.1939 – 8.11.1939)
Nachrichten-velitel 18. Armee (8.11.1939 – 1.8.1940)
Nachrichten-velitel Armee-Gruppe A (1.8.1940 – 18.10.1941)
Führer-Reserve OKH (18.10.1941-13.4.1942)
Velitel Týlové armádní oblasti 532 (Armee-High-Kommando 2) (13.4.1942 – 8.5.1945)
V sovětském zajetí, obžalován z válečných zločinů, odsouzen a popraven (8.5.1945 – 30.12.1945)

Leave a Comment