Franz Beyer

Franz Beyer
General der Infanterie

* 27.5.1892, Bautzen / Sachsen
+ 15.10.1968, Bad Wiessee / Bayern

RK: 12.9.1941, Oberst, velitel Infanterie Regiment 131 / 44. Infanterie Division / XXIX. Armee-Korps / 6. Armee / Heeresgruppe Süd
1939 Spange zum 1914 EK I
1939 Spange zum 1914 EK II
1914 EK I
1914 EK II
Infanterie-Sturmabzeichen in Silber
Verwundetenabzeichen

Leutnant zur See (3.8.1914)
Oberleutnant zur See (26.4.1917)
Polizei-Oberleutnant (1.4.1919)
Polizei-Hauptmann (14.7.1921)
Polizei-Major (18.6.1928)
Polizei-Oberstleutnant (1.2.1934)
Polizei-Oberst (1.7.1934)
Oberstleutnant (1.12.1935)
Oberst (1.4.1938)
Generalmajor (1.2.1942)
Generalleutnant (1.1.1943)
General der Infanterie (1.7.1944)

Kadet v Námořní škole v Kielu a na školní lodi Hansa (1.4.1911 – 1.4.1912)
Důstojnický výcvik v Námořní škole Mürwik (1.4.1912 – 1.4.1913)
Dělostřelecký kerz v Námořní dělostřelecké škole (1.4.1913 – 2.9.1913)
Kurz pěchoty u I. See-Battalion (2.9.1913 – 1.10.1913)
Adjutant na řadové lodi Westfalen (1.10.1913 – 4.2.1915)
Spojovací důstojník a adjutant na řadové lodi Westfalen (4.2.1915 – 4.8.1918)
Štáb speciální jednotky Boedikker pro obsazení Finska (4.8.1918 – 8.9.1918)
Spojovací důstojník a vlajkový poručík ve štábu velitelství Baltské flotily (8.9.1918 – 3.10.1918)
Strážní důstojník na řadové lodi Ostfriesland (3.10.1918 – 31.3.1919)
Propuštěn (31.3.1919)
Přijat do Pořádkové policie v Mülheimu (1.4.1919 – 23.5.1921)
Adjutant a velitel jednotky Pořádkové policie ve Weselu (23.5.1921 – 14.7.1921)
Pořádková policie Düsseldorf (14.7.1921 – 15.2.1924)
Učitel na policejní škole Münster (15.2.1924 – 1.1.1928)
Kurz psychologie na Vyšší policejní škole v Eiche (9.4.1926 – 9.7.1926)
Učitel na Vyšší policejní škole v Eiche (1.1.1928 – 1.4.1932)
Dopravní kurz na Vyšší policejní škole v Eiche (9.1.1928 – 11.5.1928)
Pořádková policie Düsseldorf (1.4.1932 – 15.2.1933)
Vedoucí úřadu na Policejní inspekci West (15.2.1933 – 19.5.1933)
Náčelník štábu Policejní inspekce West (19.5.1933 – 1.7.1935)
Velitel Polizei-Gruppe Halle/Saale (1.7.1935 – 1.10.1935)
Zařazen do Wehrmacht do štábu 66. Infanterie-Regiment (1.10.1935 – 6.10.1936)
Velitel III. Battalion 66. Infanterie-Regiment (6.10.1936 – 1.4.1939)
Velitel 131. Infanterie-Regiment (1.4.1939 – 30.12.1941)
Velitel 331. Infanterie-Division (30.12.1941 – 1.2.1942)
Velitel 331. Infanterie-Regiment (1.2.1942 – 22.2.1943)
Führer-Reserve OKH (22.2.1943 – 1.3.1943)
Velitel 44. Reichs-Grenadier-Division Hoch-und Deutschmeister (1.3.1943 – 1.1.1944)
Führer-Reserve OKH (1.1.1944 – 14.2.1944)
Kurz pro velící generály v Döberitz-Elsgrund (5.1.1944 – 25.1.1944)
Přidělen k Armee-Gruppe A (14.2.1944 – 27.4.1944)
Velitel XVII. Armee-Korps (27.4.1944 – 25.5.1944)
Führer-Reserve a velitel LVII. Panzer-Korps (25.5.1944 – 2.6.1944)
Velitel V. Armee-Korps (2.6.1944 – 1.7.1944)
Velitel XII. Armee-Korps (1.7.1944 – 26.7.1944)
Velitel XLIX. Gebirgs-Korps (26.7.1944 – 7.8.1944)
Velitel LXXX. Armee-Korps (7.8.1944 – 8.5.1945)
V zajetí (8.5.1945 – 1947)

Leave a Comment