Festungs Division

  1. Festungs-Division
  1. Festungs-Division byla zformována 11.12.1943 ze zničené 39. Infanterie Division a přejmenována na 41. Infanterie-Division v 1.1945.
Generalleutnant Franz Krech 20.11.1943 – 27.4.1944
Generalleutnant Dr. Fritz Benicke 27.4.1944 – 1.8.1944
Generalleutnant Wolfgang Hauser 1.8.1944 – 1.1945

 

Řecko 11.1943 – 10.1944
Balkán 10.1944 – 1.1945

 

Festung-Infanterie-Regiment 938
Festung-Infanterie-Regiment 965
Festung-Infanterie-Battalion 1009
Festung-Infanterie-Battalion 1012
Nachrichten-Kompanie 141
Pionier-Sicherungs-Kompanie 705
Heeres-Küsten-Artillerie-Regiment 919
Heeres-Flak-Abteilung 309

  1. Festungs-Division

 133.-Festungs-Division

  1. Festungs-Division byla rozpuštěna v 1.1945.
Generalmajor Christian Wittstatt 1.2.1944 – 15.3.1944
Generalleutnant Dr. Ernst Klepp 15.3.1944 – 9.10.1944
Generalmajor Georg Benthack 9.10.1944 – 1.1945

 

Kréta 2.1944 – 1.1945

 

746. Grenadier Regiment
733. Grenadier Regiment
619. Artillerie Regiment
   1. Battalion
   2. Battalion
   3. Battalion
212. Panzer Abteilung
   2 x Leichte Panzer Kompanie
   Panzer Staff Kompanie
   Panzer Zug
133. Nachrichten Battalion

 

Festungs-Division Danzig

Festungs-Division Danzig kapitulovala před Rudou armádou v 3.1945.

Generalmajor Walter Freytag 1.1945 – 28.3.1945

 

Gdaňsk 1.1945 – 3.1945

 

Festungs-Division Frankfurt/Oder

Festungs-Division Frankfurt/Oder kapitulovala před Rudou armádou v 4.1945.

Generalleutnant Hermann Meyer-Rabingen 1.1945 – 4.1945
Východní Německo 1.1945 – 4.1945

 

1. Festungs Grenadier Regiment
2. Festungs Grenadier Regiment
3. Festungs Grenadier Regiment
4. Festungs Grenadier Regiment
1449. Festungs Infanterie Battalion
84. Festungs MG Battalion
829. Festungs Flak Battalion
59. Ersatz und Ausbildungs Artillerie Battalion
1325. Festungs Artillerie Battalion
1326. Festungs Artillerie Battalion
3157. Festungs Artillerie Battalion
952. Pionier Sperr Battalion
XXVI Festungs Panzerjäger Abteilung

 

Festungs-Division Kreta

Festungs-Division Kreta byla přejmenována na 164. Leichte Afrika Division v 7.1942.

Generalleutnant Josef Folttmann 1.1.1942 – 18.7.1942

 

Kréta 1.1942 – 7.1942

 

Festungs-Division Stettin

Festungs-Division Stettin kapitulovala v 4.1945.

Generalmajor Rudolf Höfer 22.3.1945 – 19.4.1945
Generalmajor Ferdinand Brühl 19.4.1945 – 26.4.1945

 

Štětín 3.1945 – 4.1945

 

Festungs-Division Swinemünde

Festungs-Division Swinemünde kapitulovala v 4.1945.

Generalmajor Arthur Kopp 15.3.1945 – 4.1945

 

Severní Německo 1.1945 – 4.1945

 

Festungs-Division Warschau 

Zformována rozkazem z 12.1.1945, byla Festung-Division “Warschau” zformována ve Varšavě seskupením různých jednotek do divize. Divize byla zničena nebo zajata Rusy ve Varšavě v 2.1945, zbytky ustoupily do Německa a divize byla rozpuštěna 27.2.1945.

Generalleutnant Friedrich Weber 1.1945 – 27.2.1945

 

Polsko 1.1945 – 2.1945

 

8. Festungs Infanterie Regiment
88. Festungs Infanterie Regiment
183. Festungs Infanterie Regiment
1320. Artillerie Regiment
67. Pionier Battalion
669. Nachrichten Kompanie (mot)
1320. Festungs Feldersatz Zug

 

Festung-Division Gotenhafen

Leave a Comment

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close