Fedor von Bock

Fedor von Bock
Generalfeldmarschall

*3.12.1880, Küstrin / Kreis Königsberg in der Neumark / Brandenburg
+4.5.1945, Marine-Lazarett Oldenburg, Holstein [po útoku spojeneckých bombardérů na jeho vůz]

RK: 30.9.1939, Generaloberst, O.B. Heeresgruppe Nord
Pour lé Merite: 1.4.1918, Major, 1. důstojník generálního štábu, Heeresgruppe “Deutscher Kronprinz”
1939 Spange zum 1914 EK I
1939 Spange zum 1914 EK II
1914 EK I
1914 EK II
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Rytířský kříž Královského domu Hohenzollern s meči (25.10.1916)

Leutnant (1.1.1899)
Oberleutnant (10.9.1908)
Hauptmann (22.3.1912)
Major (30.12.1916)
Oberstleutnant (1.10.1920)
Oberst (1.5.1925)
Generalmajor (1.2.1929)
Generalleutnant (1.2.1931)
General der Infanterie (1.3.1935)
Generaloberst (15.3.1938)
General Feldmarschall (19.7.1940)

5. Garde-Regiment (15.3.1898 – 12.7.1904)
Umístěn u 3. Pionier-Battalion (1.6.1902 – 28.6.1902)
Umístěn ve Vojenském cvičebním institutu (1.10.1903 – 29.2.1904)
Umístěn jako pomocný učitel ve Vojenském cvičebním institutu (1.3.1904 – 10.7.1904)
Adjutant I. Battalion 5. Garde-Regiment (12.7.1904 – 28.1.1906)
Plukovní adjutant 5. Garde-Regiment (28.1.1906 – 22.3.1910)
Umístěn u Generálního štábu (1.4.1910 – 22.3.1912)
Generální štáb (22.3.1912 – 1.10.1913)
Náčelník pomocných důstojníků u štábu Garde-Korps (1.10.1913 – 9.1914)
Operační náčelník u štábu Garde-Korps (9.1914 – 5.1915)
Štáb 11. Armee (5.1915 – 6.8.1916)
Umístěn jako velitel praporu u 4. Garde-Regiment (28.1.1916 – 10.2.1916)
Operační náčelník 200. Infanterie-Division (6.8.1916 – 24.3.1917)
Operační náčelník Garde-Korps (24.3.1917 – 11.4.1917)
Náčelník pomocných důstojníků u Armee-Gruppe ‘Deutscher Kronprinz’ (11.4.1917 – 27.7.1917)
Operační náčelník Armee-Gruppe ‘Deutscher Kronprinz’ (27.7.1917 – 10.1.1919)
III. Armee-Korps a poté Armádní mírová komise (10.1.1919 – 12.1.1919)
Garde-Korps (12.1.1919 – 22.2.1919)
Generální štáb (22.2.1919 – 14.3.1919)
Člen vojenské části u německé mírové delegace (14.3.1919 – 25.5.1919)
5. Garde-Regiment, přidělen Reichswehr-Gruppe-Kommando 1 z.b.V. (25.5.1919 – 26.9.1919)
Vyjmut z Reichswehr-Gruppe-Kommando 1 (26.9.1919)
Umístěn u Generálního štábu Reichswehr-Gruppe-Kommando 1 (12.12.1919 – 3.1.1920)
Náčelník štábu Wehrkreis III (16.5.1920 – 1.10.1920)
Náčelník štábu 3. Division (1.10.1920 – 1.4.1924)
Velitel II. Battalion 4. Infanterie-Regiment (1.4.1924 – 1.2.1926)
Umístěn na dělostřeleckém kursu pro noční střelbu v Jüterbogu (5.10.1925 – 31.10.1925)
Štáb 4. Infanterie-Regiment (1.2.1926 – 1.6.1926)
Velitel 4. Infanterie-Regiment (1.6.1926 – 1.11.1929)
Umístěn na Vojenské škole Döberitz (5.11.1926 – 16.11.1926)
Štáb Gruppe-Kommando 1 (1.11.1929 – 1.12.1929)
Velitel 1. Kavallerie Division (1.12.1929 – 1.10.1931)
Velitel 2. Division a Wehrkreis II, Štětín (1.10.1931 – 1.4.1935)
Velitel Armádní kanceláře Dresden (1.4.1935 – 20.5.1935)
Delegován jako velitel Gruppe-Kommando 3 (20.5.1935 – 15.10.1935)
Velitel Gruppe-Kommando 3, 4.2.1938 přejmenováno na Armee-Gruppe-Kommando 3 (15.10.1935 – 10.11.1938)
Delegován jako velící důstojník Rakouské armády (12.3.1938 – 3.4.1938)
Velitel Armee-Gruppe-Kommando 1 (10.11.1938 – 26.8.1939)
Velitel Armee-Gruppe Nord (26.8.1939 – 10.10.1939)
Velitel Armee-Gruppe B (10.10.1939 – 22.6.1941)
Velitel Armee-Gruppe Mitte (22.6.1941 – 19.12.1941)
Führer-Reserve OKH (19.12.1941 – 16.1.1942)
Velitel Armee-Gruppe Süd (16.1.1942 – 9.7.1942)
Velitel Armee-Gruppe B (9.7.1942 – 15.7.1942)
Propuštěn na rozkaz Führera (15.7.1942 – 3.5.1945)
Smrtelně zraněn při náletu u Lensahnu, Holstein (3.5.1945)

Leave a Comment